Złe informacje nt. Tesco. Potwierdził się czarny scenariusz

Tesco

Media spekulowały, że brytyjska sieć handlowa chce sprzedać polski oddział. Miał pojawić się nawet chętny. Póki co więcej szczegółów nie ujawniono, ale faktem jest, że Tesco rozpoczyna wycofywać się z Polski. Część sklepów już zamknięto, a teraz pojawiła się kolejna, niezbyt optymistyczna wiadomość.

Złe informacje nt. Tesco

Sieć działa w Polsce już prawie 25 lat. W kuluarach mówi się jednak, że brytyjska sieć handlowa nie ma ostatnio łatwego czasu. Stąd też ciągle ma rozważać wycofanie się z polskiego rynku.

Państwowa Inspekcja Pracy zapowiada kontrole. Uważaj!

Faktem jest jednak, że Tesco zamyka kolejne sklepy. W niektórych z nich ograniczono powierzchnie z wielkiego formatu do mniejszego marketu.

Dzisiaj pojawiły się kolejne, niepokojące informacje. Brytyjska sieć handlowa zamyka kolejne pięć marketów, a to oznacza, że wypowiedzenia z pracy może dostać nawet 380 osób.

Biedronka oszalała z promocjami? Szykują się gigantyczne kolejki

Informację przekazał portal TVN24 BIS, który pozyskał ją bezpośrednio z biura prasowego Tesco:

Postanowiliśmy nie przedłużać umów najmu dla sklepów w centrach handlowych w Łomży, Bełchatowie i Wrocławiu (ul. Legnicka). Podjęliśmy także decyzję o sprzedaży sklepu w Lesznie (…) Ponadto, w zawiadomieniu do urzędów pracy uwzględniony jest sklep Gorzów Słowiańska.

Może okazać się, że pracę straci nawet 380 osób. To liczba maksymalna, bo nieoficjalnie mówi się, że część pracowników Tesco może zostać przesunięta do innych marketów, czy na inne stanowiska. Oficjalne liczby poznamy po konsultacjach.

źródło: TVN24 BIS