Tomasz Sekielski ostro nt. Tuska. Oskarżył go o bojkot

Tomasz Sekielski to były dziennikarz TVP i TVN oraz przede wszystkim twórca filmu dokumentalnego pt. „Tylko nie mów nikomu”. W ostatnim czasie o Sekielskim jest bardzo cicho. Jeszcze do niedawna prowadził on program w TVN24 – „Teraz My!”, który był emitowany przez ponad 15 lat. Mimo wszystko właściciele komercyjnej stacji podjęli decyzję o zakończeniu jego produkcji. Oficjalnym powodem miała być bardzo niska oglądalność. Od tego czasu Sekielski jest praktycznie nieobecny w czołowych polskich mediach. Niedawno zapowiadał nawet swój nowy film, lecz dziś już wiemy, że zbyt szybko on nie powstanie. Sekielski aktualnie szuka nowej pracy. Marzy mu się „talk-show publicystyczny po bandzie”, lecz jego realizacja jest wątpliwa.

Dziennikarz bez pracy?

Według Sekielskiego powodem braku „talk-show publicystyczny po bandzie” ma być nie brak chętnych na jego stworzenie, lecz podejście polityków. Jego zdaniem w Polsce praktycznie każdy polityk nie będzie chciał iść do programu, gdzie nie będzie wcześniej wiedzieć, o co będzie pytany.

— I to nie dlatego, że nie znalazłaby się odważna telewizja, ale dlatego, że żaden polityk by do niego nie przyszedł — podkreślił twórca filmu „Tylko nie mów nikomu”.

Dziennikarz w rozmowie z portalem „Press” podkreślił, że jego zdaniem politycy wykorzystują podziały między dziennikarzami. Ten czynnik ma mieć bardzo duży wpływ na odważne programy publicystyczne.

— Politycy nauczyli się wykorzystywać podziały wśród dziennikarzy, brak przestrzegania podstawowych zasad naszego zawodu. – zaznaczył były dziennikarz TVP oraz TVN.

Tomasz Sekielski ostro o Tusku

ZOBACZ TAKŻE: Gwiazda serialu Klan w szczerych słowach o swoim dziecku

Tomasz Sekielski wyznał w rozmowie z „Press”, że zna powód zdjęcia z anteny programu „Teraz My!”. Miał nim być bojkot ze strony aktualnego szefa Europejskiej Partii Ludowej — Donalda Tuska. Na dodatek dziennikarz skierował pod adresem byłego premiera kilka mocnych słów oceniając jego podejście do polskiej polityki w kontekście najbliższych wyborów.

— Poirytowała i trochę rozśmieszyła mnie jeszcze jedna rzecz — zachowanie Donalda Tuska. (…) Jest odważny po fakcie. Fighter w komentowaniu, fighter w ocenianiu innych, człowiek, który wie, jak wygrywać wybory, ale jakoś w tych wyborach wystartować nie chciał — ocenił Tomasz Sekielski.

Źródło ProPolski.pl