Jarosław Jakimowicz w ogniu krytyki. Poszło o WOŚP

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy (WOŚP) i Jurek Owsiak w jeden dzień zebrali ponad 115 milionów złotych! Jarosław Jakimowicz został...
Jarosław Jakimowicz/ screen YouTube

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy (WOŚP) i Jurek Owsiak w jeden dzień zebrali ponad 115 milionów złotych! Nie ulega wątpliwości, że kwota może robić wrażenie. Warto jednak zaznaczyć, że sukcesu nie byłoby bez wsparcia znanych postaci ze świata polskiego show-biznesu, sportu i również polityki. W tym gronie znalazł również aktor — Jarosław Jakimowicz. Gwiazdor filmu „Młode Wilki” poprowadził 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Lidzbarku. Niestety jego zaangażowanie spotkało się ze sporą falą hejtu oraz mało przychylnych komentarzy. W takiej sytuacji postanowił reagować sam Jakimowicz.

Jarosław Jakimowicz w ogniu krytyki. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy podzieliła?

ZOBACZ TAKŻE: Gwiazda serialu Klan w szczerych słowach o swoim dziecku

Jarosław Jakimowicz w tym roku poprowadził 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (WOŚP) w Lidzbarku. W sieci również bardzo aktywnie zachęcał Polaków do dołączenia do szczytnej inicjatywy. Niestety okazało się, że postawa aktora spotkała się z olbrzymią falą krytyki oraz olbrzymiego rozczarowania. Przypomnijmy, że pod koniec zeszłego roku Jakimowicz otwarcie podziękował byłemu szefowi MON — Antoniemu Macierewiczowi na antenie TVP. Wówczas otrzymał on olbrzymie poparcie ze strony sympatyków Prawa i Sprawiedliwości. Niestety wczoraj mogli oni poczuć się lekko rozczarowani. Powodem miało być poparcie dla inicjatywy Jurka Owsiaka, który za PiS nie przepada.

„Miałem pana przede wszystkim za człowieka prawego i inteligentnego. Chyba że jest pan naprawdę początkujący w patriotyzmie i mało poinformowany albo to kolejna gra celebryty, co by mnie bardzo zasmuciło”, „I tym samym wywalam cię z grona moich znajomych, celebryto”, „Ty Jaruś, to umiesz się ustawić z wiatrem”, „Hipokryzja z pana strony” – piszą internauci, dla których Jurek Owsiak i Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy nie są w pełni rzetelni.

Aktor prędko postanowił odpowiedzieć na postawione mu przez internautów zarzuty.

„Przez dwa lata mieszkając w Centrum Zdrowia Dziecka, walczyłem o życie mojego synka. Na prawie każdym urządzeniu na naszym oddziale było serduszko darczyńcy. Coś wam, bando cymbałów, mam jeszcze tłumaczyć?!” – napisał poirytowany Jarosław Jakimowicz.

Źródło: Fakt.pl

Michał Kamiński
Ideowiec. Sercem po prawej stronie, jednak patrzy na świat pod obiektywnym kątem. Zainteresowany głównie polityką krajową. Napisz do autora: michal@otopress.pl