16977WOŚP - skandal podczas finału. „Co to kur… jest?” - OTOPRESS
W

WOŚP – skandal podczas finału. „Co to kur… jest?”

WOŚP – skandal podczas finału. „Co to kur… jest?”
WOŚP zagrała w Polsce już po raz 28. Finał akcji odbył się 12 stycznia w wielu miastach w całym kraju. Jednak podczas świętowania na Rynku Głównym w Krakowie wybuchł skandal! Co się wydarzyło?

12 stycznia 2020 r. w całej Polsce odbywał się finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Przez cały dzień mnóstwo wolontariuszy zbierało do puszek datki na ratowanie chorych dzieci. W tym roku akcja odbywała się pod hasłem „Wiatr w żagle” i jak zwykle zgromadziła wielu zwolenników.

Skandal na finale WOŚP w Krakowie

W Krakowie na Rynku Głównym finał WOŚP świętowało naprawdę wielu ludzi. Tłumy zebrały się, aby posłuchać koncertów, a na koniec wypuścić światełko do nieba. Wolontariusze przechadzający się z puszkami i rodziny z dziećmi – na finale WOŚP, pomimo zimnego wieczoru, zgromadziło się wiele osób.

Jednak impreza nie obyła się bez skandalu. W pewnym momencie, niedaleko ulicy Grodzkiej, zebrali się przeciwnicy dokonywania aborcji. Grupa ludzi niosła ze sobą plakaty antyaborcyjne, na których widniały drastyczne zdjęcia martwych płodów. Takiego widoku na finale WOŚP nikt się nie spodziewał.

Małe dzieci, które rodzice przyprowadzili ze sobą na wydarzenie, musiały oglądać te straszliwe fotografie. Antyaborcyjna grupa i ich transparenty wzbudziły ogromne poruszenie wśród uczestników imprezy. Niektórzy wyrażali swoje niezadowolenie w bardzo ostentacyjny sposób.

„Co to kur… jest? Czy Ci ludzie nie mają mózgu, by prezentować tak drastyczne treści w samym centrum miasta? To jest skandal” – powiedział jeden z przechodniów, uczestnik finału WOŚP.

Podsumowując, nie wiadomo kto stoi za zorganizowaniem antyaborcyjnej akcji. Nie jest również wiadome, czy organizatorzy poniosą konsekwencje prawne dotyczące tej kwestii.

Źródło: se.pl

  1. Książę Harry oraz Meghan Markle o swoim odejściu. Szokujące informacje
  2. Kinga Duda wpadła w okropny nałóg. Prezydent wściekły…

Popularne na otopress.plKONIECZNIE ZOBACZ