ZUS wstrzymuje wypłaty pieniędzy. Przelała się czara goryczy

ZUS, zakład ubezpieczeń społecznych

Zakład Ubezpieczeń Społecznych to instytucja, do której należy każdy z nas. Każdy obywatel opłaca składki, czy dotyczy to ubezpieczenia zdrowotnego, społecznego, czy jakiegokolwiek innego. W sieci, a także w polskich domach aż wrze. ZUS wstrzymuje wypłaty? Przelała się czara goryczy! Ludzie wyszli na ulicę. O co w tym wszystkim chodzi? Wyjaśniany.

ZUS wstrzymuje wypłaty pieniędzy

Obywatele twierdzą, że Zakład Ubezpieczeń Społecznych wstrzymuje wypłaty pieniędzy. Konkretnie chodzi o zasiłki dla kobiet, prowadzących działalność gospodarczą. Jak czytamy w „Dzienniku Gazecie Prawnej”, zasiłek macierzyński zostaje coraz częściej wstrzymywany przez ZUS z powodu postępowań wyjaśniających. Instytucja sprawdza, czy należna jest dana wysokość świadczenia, a także czy dana osoba podlega ubezpieczeniom społecznym.

Biedronka oszalała z promocjami? Szykują się gigantyczne kolejki

W „Dzienniku Gazecie Prawnej” znajdziemy także wypowiedź Katarzyny Przyborowskiej z Lege Artis, która podaje szokujące statystyki. Tylko w ciągu jednego tygodnia do jej kancelarii trafiło kilka spraw kobiet, które przez pół roku nie otrzymały zasiłku macierzyńskiego! Wypłaty pieniędzy zostały wstrzymane przez… przeciągające się postępowanie wyjaśniające ze strony ZUS.

Protest pod siedzibami Zakładu Ubezpieczeń Społecznych

Takiej sytuacji mają dość same kobiety, prowadzące działalność gospodarczą. Swój sprzeciw wyraziły kilka dni temu, protestując w różnych miastach w Polsce – właśnie pod siedzibami ZUS.

Tak zwany „niemy protest” odbył się między innymi w województwie śląskim – w Bielsku-Białej, Chorzowie, Katowicach, Sosnowcu, Zabrzu, Lublińcu, Wodzisławiu Śląskim oraz Rybniku. Nie tylko Śląsk, ale także kilkanaście innych miast z Polski przyłączyło się, by wyrazić swoją dezaprobatę wobec takich praktyk, stosowanych przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Emerytura pójdzie w górę? Zaskakujący pomysł na ZUS

Jak wyglądał protest pod siedzibami ZUS, możecie sprawdzić na poniższych zdjęciach, które pochodzą z profilu na Facebooku, o nazwie Ruch Społeczny Kobiety na DG kontra ZUS:

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna, money.pl, Facebook

Piotr Paterczyk
Różne tematy, od show-biznesu, przez politykę, a na sporcie kończąc. Lubię docierać tam, gdzie inni nie mają odwagi zaglądać.