Holecka z TVP podziękowała Owsiakowi. Teraz ma kłopoty

Danuta Holecka to prowadząca Wiadomości w TVP. Każdy dziś wie, że TVP i WOŚP i mają ze sobą po drodze. Powodem takiej sytuacji...
Danuta Holecka/ screen YouTube

Danuta Holecka to przede wszystkim aktualna prowadząca „Wiadomości” w TVP. Dla wielu widzów  jest ona główną twarzą telewizji publicznej pod rządami Jacka Kurskiego. Niestety każdy wie, że TVP i WOŚP nie mają ze sobą po drodze, od kiedy rządy w Polsce sprawuje Prawo i Sprawiedliwość. Dziś okazało się, że prowadząca „Wiadomości” przed laty na żywo wyraziła olbrzymią wdzięczność względem założyciela Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Danuta Holecka w rozmowie z Jurkiem Owsiakiem w 2013 roku wyznała, że jest mu wdzięczna za uratowanie życia jej dziecku.

Danuta Holecka wdzięczna liderowi WOŚP

Holecka Danuta przed laty również była prowadzącą wieczornego wydania „Wiadomości” w TVP. Na dodatek prowadziła również szereg innych programów o tematyce związanej przede wszystkim z polityką i sprawami społecznymi. Jednym z tych programów był „Minęła 20″. To właśnie tam z okazji 21. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy został zaproszony Jurek Owsiak. Sytuacja miała miejsce w 2013 roku. To wówczas dziennikarka TVP skierowała kilka ciepłych słów w kierunku polskiego filantropa.

– Jurku, sprzęt przede wszystkim bardzo drogi, bo stawiacie urządzenia i do rezonansu, i do tomografii, mój synek korzystał wiele lat temu z inkubatora dobrze doposażonego, z serduszkiem WOŚP, i za to dziękuję. Uratowaliście wiele istnień. To chyba musi być ogromna satysfakcja — mówiła wówczas dziennikarka TVP.

Zobacz także: Ekonomiści: drożyzna nas dobije. Polacy, zapnijcie pasy!

Dziś podejście Danuty Holeckiej do WOŚP uległo radykalnej zmianie. Internauci pytają wprost redaktor „Wiadomości” TVP — co się stało?

„Jeszcze kilka lat temu, również Danuta Holecka dziękowała Jurkowi Owsiakowi…” – napisała na Twitterze Pani Izabela, która opublikowała bardzo głośne nagranie.

„Przede wszystkim zruszyłam się. Pani redaktor taka promienna. A dziś, przez podłość i nienawiść, ma aż wykrzywioną twarz”. – napisała z kolei Pani Kinga.

„Dokładnie to samo powiedziałam. . była uśmiechnięta, wyluzowaną dziennikarką, Co się stało. Dokąd zmierza nasza demokracja”. – dodała Pani Teresa.

A jakie jest wasze zdanie na ten temat? Z czego może wynikać tak nagła zmiana podejścia do WOŚP u popularnej dziennikarki TVP?

Źródło: Twitter

Michał Kamiński
Ideowiec. Sercem po prawej stronie, jednak patrzy na świat pod obiektywnym kątem. Zainteresowany głównie polityką krajową. Napisz do autora: [email protected]