Greta Thunberg przyłapana w Polsce. Wiemy, co robiła

Greta Thunberg w Polsce

Greta Thunberg w Polsce. Wiemy, co kontrowersyjna nastolatka ze Szwecji robiła w naszym kraju. O sprawie poinformowały lokalne portale internetowe. Wizytę 17-letniej aktywistki opisał m.in. serwis trojmiasto.pl

Jak wiadomo, Greta Thunberg okupuje czołówki gazet i portali informacyjnych na całym świecie. Dla jednych bohaterka. Inni z kolei uważają dziewczynę za wykreowaną postać. Takie teorie przybrały na sile zwłaszcza wtedy, gdy ujawniono związku rodziny Thunberg z korporacjami, którym na rękę jest m.in. rezygnacja z węgla w przemyśle.

Jednakże co tak znana postać robiła w naszym kraju. Otóż, jak podaje m.in. portal trojmiasto.pl oraz Dziennik Bałtycki, Greta Thunberg została przyłapana w Gdańsku. Tam między innymi odwiedziła jedną z gdańskich wegańskich restauracji. Ponadto ustalono, iż towarzyszyła jej ekipa filmowa. Nie będzie zatem niczym dziwnym, jeżeli już w najbliższych dniach dowiemy się ze światowych mediów, jak fatalny wpływ na środowisko mają działania Polski.

Greta Thunberg w Polsce

Inicjatorka Młodzieżowego Strajku Klimatycznego, nominowana do Pokojowej Nagrody Nobla, człowiek roku Time, inspirująca, odważna kobieta, która porwała tysiące (miliony?) ludzi na całym świecie do walki o naszą planetę i która potrafi wygarnąć politykom ich krótkowzroczne decyzje… Dziś była na obiedzie w Avocado Spot – taki wpis zamieścili na swoim profilu w mediach społecznościowych przedstawiciele gdańskiej restauracji.

Greta Thunberg, znana na całym świecie aktywistka klimatyczna, miała się w poniedziałek pojawić w Gdańsku w towarzystwie ekipy filmowej. Informację o jej wizycie zamieściła jedna z gdańskich restauracji, sygnały o tym, że widziano ją w mieście, otrzymaliśmy także od naszych czytelników – podaje trojmiasto.pl

Jak czytamy na łamach rzeczonego serwisu, Greta Thunberg spędziła w lokalu około godziny. Potwierdzono ponadto, że na miejscu była ekipa filmowa. Informacje te przekazali właściciele restauracji. Najpewniej już wkrótce zobaczymy efekty „pracy” szwedzkiej delegacji nad polskim morzem. Oczywiście kwestią czasu było, kiedy i Polska znajdzie się na celowniku ekofanatyków.