Korwin-Mikke radykalnie nt. „500+”. Czemu sam pobiera?

Janusz Korwin-Mikke To aktualny poseł Konfederacji. Polityk od prawie trzydziestu lat nie mógł się dostać do sejmu. Na temat 500+...
Janusz Korwin-Mikke/ screen YouTube

Janusz Korwin-Mikke to aktualny poseł Konfederacji. Polityk od prawie trzydziestu lat nie mógł się dostać do sejmu. Dla wielu osób powodem miały być przede wszystkim jego kontrowersyjne poglądy, które nie wszystkim mogą przypaść do gustu. JKM to przede wszystkim polityk o poglądach konserwatywno-liberalnych, miłośnik wolnego rynku oraz przede wszystkim jak najmniejszej ingerencji państwa w sfery życia prywatnego obywateli. Lider Konfederacji nie jest zwolennikiem programu „500+”. W ostatniej rozmowie z „Super Express” postanowił dokładnie wytłumaczyć szkodliwe walory tego programu. Polityk wyjaśnił także, dlaczego sam pobiera to świadczenie.

Janusz Korwin-Mikke o programie „500+”

Zobacz także: Ekonomiści: drożyzna nas dobije. Polacy, zapnijcie pasy!

Janusz Korwin-Mikke to przede wszystkim liberał gospodarczy, który od lat nie ma zamiaru tolerować żadnego interwencjonizmu ze strony państwa. Jego zdaniem wszelkie programy socjalne są szkodliwe dla społeczeństwa i polegają przede wszystkim na odebraniu jednemu, aby dać drugiemu.

– Redystrybucja polega na tym, że zabieram Kowalskiemu i daję Wiśniewskiemu. Obecna władza szkodzi Polsce, bo nie można zabierać jednym i dawać drugim – stwierdził Janusz Korwin-Mikke w rozmowie z magazynem „Super Express”. Poseł następnie wyjaśnił szkodliwe działanie programu „500+”.

– 500 plus jest całkowicie do kasacji. To jest szkodliwy program, bo jeśli państwo płaci na dziecko, to w tym momencie dziecko jest własnością państwa, a tak być nie może – tłumaczy Janusz Korwin-Mikke, który dodał, że „ja sam pobieram 500 plus, ale jestem przeciwny jego rozdawaniu”. – wyznał w rozmowie polski parlamentarzysta.

– Nikomu nic nie wolno dawać. Jeśli daje się pieniądze na tzw. socjal, zachęca się ludzi do tego, aby byli biedni. To jest szkodliwe – podsumował JKM.

Kim jest Korwin-Mikke?

Janusz Korwin-Mikke to polityk i publicysta,  który znany jest przede wszystkim za sprawą swoich dosyć ekscentrycznych poglądów politycznych. Ideologicznie jest on konserwatystą. Z kolei gospodarczo jest liberałem i zwolennikiem wolnego rynku. Jest również założycielem takich ugrupowań politycznych jak między innymi Kongres Nowej Prawicy,  KORWiN oraz Wolność.

Źródło: Super Express  /Źródło własne

Michał Kamiński
Ideowiec. Sercem po prawej stronie, jednak patrzy na świat pod obiektywnym kątem. Zainteresowany głównie polityką krajową. Napisz do autora: [email protected]