M

Macierewicz stracił cierpliwość. Jego reakcja szokuje!

Macierewicz stracił cierpliwość. Jego reakcja szokuje!

Antoni Macierewicz to polityk, któremu na pewno nie można zarzucić braku własnego zdania i charyzmy. Gdy usłyszał pod swoim adresem niepochlebne słowa płynące z ust polityka opozycji, zareagował bardzo emocjonalnie. Po prostu stracił cierpliwość!

Macierewicz i jego ostra reakcja

Powszechnie wiadomo, że polityk Prawa i Sprawiedliwości, gdy był jeszcze Ministrem Obrony Narodowej, stworzył Wojska Obrony Terytorialnej. Od tej pory ta formacja stała się oczkiem w głowie Macierewicza. Gdy podczas wywiadu polityk opozycji zaatakował niepochlebnymi słowami WOT, Macierewicz nie wytrzymał i zareagował w bardzo ostry sposób.

Co tak zdenerwowało polityka PiS-u? Otóż ostatnio brał on udział w programie „Rozmowa z chuliganem” (Radio Poznań i Telewizja Republika). Podczas rozmowy Macierewicz został zapytany o swoje słowa dotyczące młodych wyborców Konfederacji, których wychwalał za ich postawy patriotyczne. Polityk odpowiedział, że jest dumny z tego, że ci właśnie ludzie zapoczątkowali Marsze Niepodległości. Po tych słowach dodał, że młodzież patriotyczna to również WOT.

W tym momencie prowadzący program postanowił zacytować dawną wypowiedź Grzegorza Brauna, która dotyczyła „wojsk Macierewicza”.

„Ci, którzy podpisali kontrakt i wstąpili do Wojsk Obrony Terytorialnej awansowali do roli tańszego mięsa armatniego” – mówił Braun. „Ochotnicy do Obrony Terytorialnej mogą być rzuceni wszędzie w charakterze jakichś orląt lwowskich czy przemyskich nie daj Boże” – dodał polityk opozycji.

Wprawdzie były to słowa wypowiedziane w maju zeszłego roku, jednak bezpośrednio godziły w WOT. Macierewicz, słysząc przypomnianą przez dziennikarza niepochlebny komentarz na temat tak ważnej dla siebie rzeczy, nie pozostał obojętny.

„To bardzo ważna wypowiedź pana Brauna nie ze względu na bełkot w niej zawarty. Powstanie WOT to jedna z najbardziej groźnych dla Rosji zmian w Polsce. (…) Rosjanie chcą tą odbudowę patriotyzmu i siły wojska zniszczyć, a Braun w tym bierze udział. Ta wypowiedź jest świadectwem, że tam z tyłu, za nimi, pracują ludzie, którzy zmierzają do tego, żeby polską myśl narodową skierować na tory wykonawstwa rosyjskiego” – odpowiedział ostro Macierewicz.

Źródło: se.pl

Popularne na otopress.plKONIECZNIE ZOBACZ