Tusk wspomnina Adamowicza. Zaatakował również rząd

Rok temu Paweł Adamowicz zginął w wyniku ataku podczas finału WOŚP w Gdańsku. Sprawcą okazał się Stefan W. Donald Tusk na portalu Instagram...
Donald Tusk/ screen YouTube

Rok temu Paweł Adamowicz zginął w wyniku ataku przeprowadzonego podczas finału WOŚP w Gdańsku. Sprawcą okazał się Stefan W., który od dłuższego czasu miał planować przeprowadzenie ataku na polityka. Nie ulega wątpliwości, że 27. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przez jeszcze wiele lat będzie w pamięci milionów Polaków. Dziś ubiegłoroczne wydarzenia postanowił przywołać na Twitterze i portalu Instagram były premier polskiego rządu — Donald Tusk. Aktualny szef Europejskiej Partii Ludowej przywołał ostatnie słowa samorządowca wypowiedziane moment przed atakiem ze strony Stefana W. Tusk wskazał również przyczyny tego tragicznego zderzenia.

Donald Tusk: Rok temu zmarł Paweł Adamowicz…

Zobacz także: Ekonomiści: drożyzna nas dobije. Polacy, zapnijcie pasy!

Rok temu cały kraj obiegła przerażająca informacja. Podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gdańsku doszło do przerażającego ataku. Paweł Adamowicz — prezydent stolicy Pomorza został zaatakowany przez Stefana W. Mężczyzna według zeznań świadków miał już od dłuższego czasu planować swój czyn. Mimo akcji ratunkowej i szybko przeprowadzonej operacji — Paweł Adamowicz zmarł. Dla milionów Polaków był to olbrzymi wstrząs. Dziś pamięć samorządowca na Twitterze i portalu Instagram postanowił ponownie przywołać Donald Tusk.

– Rok temu zmarł Paweł Adamowicz, mój serdeczny przyjaciel, Prezydent Miasta Gdańska. Jego ostatnie słowa brzmiały: „To jest cudowny czas dzielenia się dobrem. Jesteście kochani, Gdańsk jest najcudowniejszym miastem na świecie! Dziękuję wam!”- czytamy pod postem opublikowanym na portalu społecznościowym Instagram przez byłego przewodniczącego Rady Europejskiej. Na tym jednak komentarz Tuska do zeszłorocznych wydarzeń się nie zakończył.

Tusk wspomniał także zeszłoroczne wydarzenia za pośrednictwem swojego konta na portalu Twitter. Podkreślił tam między innymi, że Paweł Adamowicz przed śmiercią był „celem kampanii nienawiści ze strony aparatu władzy”.

– „Rok temu Pawłowi Adamowiczowi zadano nożem kilka śmiertelnych ciosów. Po ataku zabójca ogłosił, że był to odwet na sądach i Platformie. Przez wiele tygodni Prezydent Adamowicz był celem kampanii nienawiści ze strony aparatu władzy. Cześć Jego pamięci”. – napisał na Twitterze Donald Tusk, szef Europejskiej Partii Ludowej.

Źródło: Twitter/ Instagram

Michał Kamiński
Ideowiec. Sercem po prawej stronie, jednak patrzy na świat pod obiektywnym kątem. Zainteresowany głównie polityką krajową. Napisz do autora: michal@otopress.pl