Senator Stanisław K. i jego syn zatrzymani!

Stanisław K.
Stanisław K.

Były senator PiS Stanisław K. został nad ranem zatrzymany przez pracowników CBA (Centralnego Biura Antykorupcyjnego). Jednocześnie złapano jego syna i inne osoby. Chodzi o wielomilionowe…

Stanisław K. jest od dawna pod lupą. Funkcjonariusze delegatury CBA z Krakowa od dawna prowadzą wobec polityka postępowanie dotyczące tzw. pośredniczenia w załatwianiu różnego rodzaju spraw w zamian za korzyści majątkowe. Dodatkowym zarzutem jest powoływania się na znajomości w istotnych instytucjach rangi państwowej, jak i na szczeblu samorządowym.

Sprawa, o której piszemy, nie jest nowa. Różnego kalibru zarzuty prokuratorskie usłyszało w toku postępowania aż 24 podejrzanych. W ramach tej samej sprawy do grona zatrzymanych dołączyły kolejne trzy osoby. Wśród nich znalazł się były senator VIII kadencji Stanisław K. (PiS), ale też jego syn.

CBA wczesnym rankiem zrobiło swoje. Następnie wszyscy zatrzymani przewiezieni zostali do siedziby Prokuratury Regionalnej w Katowicach. Tam zapewne usłyszą konkretne zarzuty przyjmowania skandalicznie wysokich łapówek (mowa o kwocie nawet 1 mln zł oraz kilku o mniejszej wartości).

Zobacz także: CBA zatrzymało burmistrza i urzędników. Spektakularna akcja
Dwa lata temu w styczniu Stanisław K. usłyszał pierwsze zarzuty. Stanisław K. jeszcze wtedy był czynnym senatorem. Zarzutów jest jednak znacznie więcej i na mniejsze kwoty. Do zatrzymań doszło wczesnym rankiem jednocześnie w Warszawie i Krakowie.

Funkcjonariuszom udało się zabezpieczyć szereg dokumentów w blisko 40 różnych miejscach. Mowa zarówno o mieszkaniach, jak i firmach i biurach.

Próba ochrony przed wymiarem sprawiedliwości

Stanisław K. to polityk PiS i senator czterech kadencji. W wyborach w 2019 r. kandydował jako niezależny, nie uzyskując reelekcji. Wcześnie był senatorem niezrzeszonym. W tamtym czasie senatorowie obozu rządzącego podjęli dość ryzykowną decyzję, bowiem nie zgodzili się na zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie polityka mimo wniosku prokuratora prowadzącego to postępowanie.

Źródło: cba.gov.pl, wikipedia