P

Putin chce potępić Polskę. Już wiadomo, jakie ma plany!

Putin chce potępić Polskę. Już wiadomo, jakie ma plany!
Władimir Putin twierdzi, że Polska „próbuje zafałszować prawdę historyczną”. We wtorek, 14 stycznia, dowiedziano się jakie plany ma wobec naszego kraju rosyjski „car”. Czy nie da się tego uniknąć?

Na najbliższej sesji Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy Rosja ma zamiar poruszyć temat „próby fałszowania prawdy historycznej” przez Polskę. Chce również złożyć projekt rezolucji, która miałaby potępiać nasz kraj. O tym fakcie poinformował przewodniczący Komisji Spraw Zagranicznych rosyjskiej Dumy. Putin w ten właśnie sposób zareagował na stanowisko polskich władz w sprawie przyczyn wybuchu II wojny światowej.

Putin i jego spór o historię

O co tak naprawdę chodzi rosyjskiemu imperatorowi? Otóż przed świętami Bożego Narodzenia Putin oznajmił, że przyczyną II wojny światowej był pakt monachijski z 1938 r. Twierdził także, że Polska wykorzystywała układ z Monachium w celu realizowania roszczeń terytorialnych dotyczących Zaolzia. Putin stwierdził również, że we wrześniu 1939 r. Armia Czerwona w Brześciu nie walczyła z Polakami, dlatego „niczego Polsce Związek Radziecki w istocie nie odbierał”.

Polski Sejm zareagował na słowa prezydenta Rosji błyskawicznie. 9 stycznia wydał uchwałę potępiającą „prowokacyjne i niezgodne z prawdą wypowiedzi przedstawicieli najwyższych władz Federacji Rosyjskiej, próbujących obciążać Polskę odpowiedzialnością za wybuch II wojny światowej”. Putin odbił piłeczkę. Rzeczniczka rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa skomentowała polską uchwałę w następujący sposób: „Nauka została przez polski Sejm ogłoszona herezją. Ideologia zwycięża nad prawdą”.

Putin chce złożyć projekt rezolucji

14 stycznia przewodniczący rosyjskiej Dumy Leonid Słucki przekazał, że Rosja ma zamiar poruszyć kwestię prawdy historycznej, a zrobi to na najbliższej sesji Rady Europy. Zapowiedział także złożenie przez Rosję projektu rezolucji w tej sprawie. „Rosyjscy politycy będą starali się przekonać swoich europejskich kolegów o braku możliwości fałszowania historii” – stwierdził Słucki. Jednak projekt rezolucji Putin złoży dopiero wtedy, gdy będzie miał pewność, że zostanie on zaakceptowany.

Źródło: wiadomosci.wp.pl

  1. Blokada porno w Internecie? PiS już ma na to plan!

Popularne na otopress.plKONIECZNIE ZOBACZ