Warzecha ostro o Owsiaku! „Jest politykiem i hipokrytą”

Warzecha

Łukasz Warzecha, znany dziennikarz, gościł ostatnio w programie „Loża prasowa” w stacji TVN. Jego ostre słowa dotyczące Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i Jurka Owsiaka wprawiły wszystkich w osłupienie.

Warzecha ostro krytykuje

Dziennikarz portalu „DoRzeczy” stwierdził, że Jurek Owsiak jest hipokrytą i nie jest w żadnym stopniu apolityczny. Życzył mu również, aby zerwał z hipokryzją i kandydował w wyborach. Jego słowa nie przypadły go gustu prowadzącej program oraz zgromadzonym w studio gościom.

„Życzę panu Owsiakowi, żeby w kolejnych wyborach zerwał z hipokryzją i kandydował z ramienia obecnej opozycji, bo właściwie jest on politykiem w mojej opinii, co zresztą mówię od wielu lat” – powiedział Warzecha.

Po chwili dziennikarz dolał jeszcze oliwy do ognia. Gdy Małgorzata Łaszcz, prowadząca „Lożę prasową”, zaczęła wymieniać sprzęt, jaki dzięki Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy udało się kupić i przekazać szpitalom, Warzecha nie pozostawił tego bez komentarza. Stwierdził, że jest to szantaż emocjonalny, na który on zdecydowanie się nie zgadza.

„Metoda taka, że „krytykujesz Owsiaka, to znaczy, że chcesz, aby małe dzieci umierały”, to straszna demagogia” – stwierdził redaktor Warzecha.

Reakcja internautów

Na wypowiedź publicysty błyskawicznie zareagowali internauci. Na Twitterze zaczęły pojawiać się komentarze dotyczące jego wystąpienia w TVN.

„Chyba znowu Warzechę zacznę obserwować. Częściej mnie wkurza niż nie wkurza, ale to chyba dobrze o nim jako dziennikarzu świadczy. Co nie?”.

„Mam tak samo jak Ty, obserwowałem go, po kilku wkurzających wypowiedziach przestałem, ale po takiej orce jestem zmuszony ponowić obserwację”.

„Pełna zgoda. Owsiak, jak rzadko kto, kpi sobie z całego narodu”.

Słowa redaktora są prawdą, ponieważ, jak można było zauważyć, Jurek Owsiak bardzo aktywnie angażuje się ostatnimi czasy w sprawy polityczne w naszym kraju. Ogłosił nawet, że w planach ma zawarcie współpracy z marszałkiem senatu, Tomaszem Grodzkim. Ich kooperacja ma dotyczyć m.in. spraw rozwoju dziecięcej psychologii.

Źródło: dorzeczy.pl, Twitter

  1. Blokada porno w Internecie? PiS już ma na to plan!
Katarzyna Rek
Dziennikarka OTOPRESS.pl z wieloletnim doświadczeniem - show-biznes, polityka i nie tylko. Stawia na wszechstronność. Napisz do autorki: katarzyna.r@otopress.pl