Kempa ostro o Grodzkim: „Jego miejsce jest na śmietniku…”

Beata Kempa wypowiedziała mocno szokujące słowa dotyczące Tomasza Grodzkiego. Na antenie TVP Info oceniła działalność polityczną marszałka Senatu i pokazała mu, gdzie jest jego miejsce.

Kempa i jej szokująca wypowiedź

Podczas programu emitowanego przez stację TVP Info, europosłanka PiS odniosła się między innymi do zaproszenia, jakie Tomasz Grodzki wystosował w kierunku przedstawicieli Komisji Weneckiej. Marszałek Senatu zaprosił ich bowiem do Polski. Mają oni wyrazić swoją opinię na temat proponowanych przez PiS zmian w ustroju sądownictwa. A ściślej rzecz biorąc, chodzi o określenie, czy zmiany te są zgodne z prawem Unii Europejskiej.

Beata Kempa nie wytrzymała i powiedziała, co myśli o całej sprawie. Zdaniem europosłanki, działanie Grodzkiego godzi w polską rację stanu. Jej kolejne słowa były jeszcze ostrzejsze.

„Niektórzy mówią, że ktoś nie dorasta, żeby być wójtem w gminie. Podejrzewam, że wójt poradziłby sobie zdecydowanie lepiej niż marszałek Grodzki na swojej funkcji. Jestem oburzona jego postępowaniem” – powiedziała Kempa. „Każdy, kto bije w Polskę w jakikolwiek sposób, powinien sobie zdawać sprawę z tego, że jego miejsce jest na śmietniku politycznym” – zadała ostateczny cios europosłanka PiS.

Beata Kempa domagała się również dymisji Tomasza Grodzkiego. Swoje oczekiwania wyjaśniła następująco: „Marszałek Senatu powinien złożyć urząd, ponieważ go nie udźwignął”.

Źródło: se.pl

  1. Putin chce potępić Polskę. Już wiadomo, jakie ma plany!