Morawiecki ostro: “Zalewa nas fala stalinowskiej…”

Premier Mateusz Morawiecki zwykle wygląda i mówi spokojnie. Tym razem jednak było inaczej. Jest oburzony i zdruzgotany tym, co robi nasz sąsiad ze Wschodu, dlatego użył tak mocnego języka.

My będziemy temu na pewno bardzo mocno przeciwdziałać – zapewnił szef rządu Zjednoczonej Prawicy Mateusz Morawiecki. Premier nawiązywał tu do bardzo intensywnej w ostatnich dniach i wyjątkowo agresywnej polityki historycznej, jaką uprawia Federacja Rosyjska wobec naszego kraju.

Morawiecki publikuje stanowcze słowa

Szef rządu opublikował dramatyczny wpis na swoim oficjalnym kanale w mediach społecznościowych. Kilka dni temu miała też miejsce w Sejmie debata na ten temat. To do niej nawiązał na swoim Facebooku Mateusz Morawiecki:

Premier Morawiecki wspominał również o tragicznych losach Polski po zakończeniu II wojny światowej, kiedy pozbyliśmy się strasznej, morderczej okupacji hitlerowskich Niemiec, a chwilę potem rozpoczęła się kolejna okupacja – okupacja Rosji sowieckiej. Mówił także o wielu bohaterach narodowych, ludziach, którzy fascynowali się wolnością. Ludzi oddanych idei wolności i sprawiedliwości.

Morawiecki tym razem wygrał z Putinem. Niestety to nie koniec

Smutne jest to, że władza rosyjska nie tylko odtwarza gesty, które miały miejsce po drugiej wojnie światowej, ale czasami również stara się odtworzyć stalinowską wersję historii – powiedział premier Morawiecki, szef rządu.

Polska będzie przeciwdziałać słownej agresji

Premier Morawiecki obiecał, że pod jego rządami Polska będzie słownej agresji Rosji bardzo mocno przeciwdziałać. – O wszystkim co złe nie tylko nie możemy zapomnieć, ale to jest prawdziwa historia Polski po drugiej wojnie światowej.

Premier rządu nawiązywał też do bardzo daleko idącej współpracy między krajami w naszym regionie. Polacy, Czesi, Węgrzy walczyli z okupacją sowiecką, a dziś są krajami modelowymi jeśli chodzi o międzynarodowe kontakty.

Angela Merkel o Auschwitz. Mateusz Morawiecki aż zdębiał

Internauci bardzo różnie odebrali słowa premiera. Niektórzy pisali wręcz, że premier krytykuje Rosję, a sam należy do „gangu fałszującego historię Polski”. Chodzi między innymi o wymazywanie osiągnięć Lecha Wałęsy w roli przewodniczącego Solidarności w latach 70. I 80.

Źródło: wp.pl, facebook

POPULARNE NA OTOPRESS.PL: