Strona główna OTOPRESS Dzieje się! Płaca minimalna – duże zmiany! Mowa o wielkich podwyżkach

Płaca minimalna – duże zmiany! Mowa o wielkich podwyżkach

Płaca minimalna znów zmieni się na nasza korzyść. Wyborcy są zachwyceni. Co mówią na ten temat ekonomiści?

Od stycznia 2020 r. płaca minimalna to równe 2600 tys. brutto. Pod odciągnięciu wszystkich danin do ręki pracownik dostaje 1878 zł na rękę. W mediach pojawiły się jednak wieści o możliwości wprowadzenia takich samych norm dot. płacy minimalnej na terenie Unii Europejskiej.

- REKLAMA -

Inflacja zjada nasze pensje? Czeka nas wielka fala podwyżek

Posłowie obozu rządzącego dużo mówią o podnoszeniu godności pracownika i wzrostu wynagrodzeń, jednak nasila się ostra krytyka jeśli chodzi o ideę tak drastycznego podnoszenia pensji.

Płaca minimalna jeszcze wyższa, niż ktokolwiek się spodziewa

- REKLAMA -

Komisja Europejska bez wątpienia będzie dążyła do ujednolicenia poziomu wynagrodzeń na terenie wspólnoty. Jednak mimo to pomysły całkowitego zrównania wysokości płacy minimalnej zostały odrzucone.

Wysocy przedstawiciele UE mówią teraz o wynagrodzeniu minimalnych jako „płacy sprawiedliwej”. Celem wprowadzenia takich świadczeń ma być po prostu pewność, że żadnego pracownika nie czeka nędza.

Rząd Morawieckiego nie jest zainteresowany

Przedstawione przez Komisję Europejską założenia nie zyskały zainteresowania wśród posłów Prawa i Sprawiedliwości, czyli rządzącego aktualnie obozu. Mówią oni, że tak drastyczne podniesienie minimalnego wynagrodzenia jest wprost mało możliwe do wprowadzenia

13 emerytura. Oto, ile dostaną od ZUS emeryci

Po pierwszych wyliczeniach ekspertów z rządu możemy zauważyć, że płaca minimalna – po przyjęciu nowych regulacji narzuconych przez Unię Europejską – będzie musiała być podniesiona aż o 900 zł. To by dawało ostatecznie kwotę brutto w wysokości 3600 zł.

Zobacz także: Biedronka i Lidl. Pensje w tych sklepach zwalają z nóg

Nie trzeba nikomu objaśniać – szefowie naszych firm są zdruzgotani na taką wieść. Takie rozwiązania bowiem drastycznie podniosą i tak wysokie już koszty pracy, w tym składki na ZUS. To z kolei dalsze zagrożenie dla sklepowych cen i negatywne skutki dla całej naszej gospodarki.

Możemy być zatem pewni, że aktualnie rządzący PiS nie wprowadzi takich drastycznych podwyżek. Płaca minimalna pozostanie na aktualnym poziomie do przyszłego roku. Takim planem interesują się jedynie przedstawiciele pracowników, czyli związki zawodowe. Te jednak nie są świadome zagrożenia, jakie idzie za zbyt szybkim tempem wzrosty wynagrodzeń.

Źródło: money.pl

Bogdan Wałek
Bogdan Wałek
Dziennikarz otopress.pl. Absolutnie wszechstronna postać - polityka, rozrywka, sport. Napisz do autora: [email protected]

POPULARNE WIADOMOŚCI: