Klienci Poczty Polskiej mogą przeżyć horror. Kolejne próby ataków

Pocztę Polską zna każdy. Kiedyś monopolista, a teraz śmiało konkurująca instytucja z innymi firmami, zajmującymi się usługami pocztowymi. Poczta Polska dziennie dostarcza kilkadziesiąt tysięcy listów i przesyłek. Wobec tego warto ostrzec wszystkich klientów, przed niebezpieczeństwem, które na nich czyha.

Poczta Polska znalazła się na celowniku

Poczta Polska, jak każda, prężnie działająca firma, która obsługuje miliony Polaków znalazła się na celowniku cyberprzestępców. Czy klienci mogą czuć się zagrożeni? Poniekąd tak, gdyż chodzi o ich pieniądze. Moment nieuwagi i z Twojego konta mogą zniknąć oszczędności całego życia. Zobacz o co chodzi i jak tego uniknąć.

O tej sprawie głośno było już jakiś czas temu. Wydawało się, że oszuści odpuścili, ale nic bardziej mylnego. Powrócili – i to ze zdwojoną siłą.

W Internecie, a także w mediach społecznościowych na nowo wybuchnęła dyskusja na ten temat. Ludzie dopytują, czy Poczta Polska rzeczywiście rozsyła smsy z prośbą, o dopłatę za przesyłkę? Odpowiadamy: NIE.

Doświadczyliśmy też tego na własnej „skórze”, a specjalnie dla Was, zamieszczamy poniżej przykład wiadomości, w której oszuści podszywają się pod Pocztę Polską. SMS, który otrzymasz, może różnić się od tego poniżej.

poczta-polska
fot. Otopress

Cel zawsze jest jednak ten sam. Oszuści chcą wykraść pieniądze. Najpierw wzbudzają Twoje zaufanie. Dlatego też, pamiętaj, że Poczta Polska nigdy nie rozsyła sms-ów, czy maili, z prośbą o jakiekolwiek pieniądze. Tym bardziej takich, które zawierają aktywny link.

W wiadomości od oszustów zamieszczony jest link, którym rzekomo masz opłacić paczkę. Po wejściu dalej, Twoje zaufanie może wzbudzić strona, którą zobaczysz. Jest ona łudząco podobna do jednego z systemów szybkiej płatności w Polsce. Masz możliwość wybrania swojego banku. Wszystko jest jednak sfałszowane i okienko logowania (wyglądające identycznie, jak logowanie w banku) służy oszustom do poznania Twojego hasła.

Pamiętaj raz jeszcze, że Poczta Polska nie rozsyła tego typu wiadomości. Nie jest to jedyna instytucja, która napotkała się na podobny problem z cyberprzestępcami. Ostatnio pisaliśmy o popularnych bankach w Polsce, jak Santander Bank Polska, czy PKO BP, które również odnotowały podobne działania.

Dlatego warto zachować szczególną ostrożność, by nie przeżyć prawdziwego horroru, jak na przykład zniknięcie oszczędności z Twojego konta. Jeżeli padłeś/aś ofiarą cyberprzestępców skontaktuj się jak najszybciej z Policją. Całkiem możliwe, że Twoje pieniądze uda się jeszcze odzyskać. Im szybciej to zrobisz, tym lepiej.

źródło: inf. własna

POPULARNE NA OTOPRESS.PL: