Hańba! Rezolucja przeciwko Polsce przyjęta. Ci posłowie głosowali ZA

Unia Europejska, a właściwie Parlament Europejski zadecydował. Rezolucja przeciwko Polsce, a także Węgrom została przyjęta. Treść rezolucji poparła także część europosłów z Polski. W Internecie aż huczy od komentarzy. Taka decyzja środowisk Koalicji Obywatelskiej i Wiosny nazywana jest wprost – hańbą.

Rezolucja przeciwko Polsce przyjęta

Dzisiaj Parlament Europejski przyjął rezolucję przeciwko naszemu krajowi. Za nią opowiedziało się 446 posłów. Przeciwnych dokumentowi było 178, a od głosu wstrzymało się 41 posłów.

Niestety na liście osób, dla których rezolucja przeciwko Polsce jest właściwa znaleźli się także europosłowie z… naszego kraju. Listę osób, które głosowały za przyjęciem w Parlamencie Europejskim rezolucji zamieścił na Twitterze Radosław Fogiel, zastępca rzecznika Prawa i Sprawiedliwości. Europosłowie tej partii byli zdecydowanie przeciwni.

Jak widać, rezolucja przeciwko Polsce została poparta przez następujących europosłów: Magdalena Adamowicz, Bartosz Arłukowicz, Krzysztof Hetman, Tomasz Frankowski, Andrzej Halicki, Danuta Hübner, Adam Jarubas, Jarosław Kalinowski, Ewa Kopacz, Janusz Lewandowski, Elżbieta Łukacijewska, Radosław Sikorski, Róża Thun und Hohenstein, Marek Belka, Robert Biedroń, Włodzimierz Cimoszewicz, Sylwia Spurek oraz Leszek Miller.

W dużym skrócie mówiąc, w rezolucji stwierdzono, że sytuacja w Polsce (a także na Węgrzech) uległa pogorszeniu. Wobec czego w dokumencie zaapelowano, by Komisja Europejska oraz Rada Unii Europejskiej wykorzystała dostępne narzędzia, by wyeliminować naruszenie wartości UE w obu tych krajach. Czy na Polskę zostaną nałożone sankcje? Wszystko powinno wyjaśnić się w ciągu najbliższych tygodni.

Co myślicie o całej tej sytuacji? Czy Waszym zdaniem, w naszym kraju rzeczywiście źle się dzieje, jeżeli chodzi o praworządność i potrzebna jest ingerencja zewnętrznych instytucji, jak na przykład Parlament Europejski? Ktoś kiedyś powiedział, że własne sprawy powinniśmy załatwiać na własnym podwórku…

źródło: Twitter, TVP Info

POPULARNE NA OTOPRESS.PL: