Szydło kontra Sikorski: „Jest pan kłamcą!”

Podczas debaty w Parlamencie Europejskim, której tematem była kwestia praworządności w Polsce i na Węgrzech, doszło do zażartej dyskusji. Przede wszystkim Beata Szydło i Radosław Sikorski nie przebierali w słowach.

Ostatnia debata w PE, w której udział wzięło około 30 eurodeputowanych, nie należała do najspokojniejszych, ponieważ wybuchł ostry spór pomiędzy europosłanką PiS oraz europosłem PO. Burzliwa dyskusja, która miała miejsce podczas tego spotkania prawdopodobnie na długo pozostanie wszystkim w pamięci.

Kłótnia między Szydło a Sikorskim

Europosłanka PiS o tym, że polskie sądy są niezawisłe, przekonywała wszystkich zgromadzonych następującymi słowami. „Sądy w Polsce są niezawisłe. Mogą protestować i nikt nie wyprowadza przeciw nim sił porządkowych. Wiedzą o tym wszyscy Polacy siedzący na sali, razem z sędziami, którzy zostali tu zaproszeni”.

W dalszej części swojej wypowiedzi podkreśliła, że wszystkie nowelizacje są zgodne z wolą naszych rodaków. „Wielokrotnie polski rząd tłumaczył, dlaczego konieczne są reformy wymiaru sprawiedliwości. Jest on do tej pory komunistycznym reliktem w demokratycznym państwie” – dodała Beata Szydło.

Na jej słowa nie pozostał obojętny przede wszystkim Radosław Sikorski. „Pani premier Szydło jest tą osobą, która wydała polecenie niepublikowania wyroków Trybunału Konstytucyjnego” – odpowiedział poseł PO. Dlatego na ciętą ripostę ze strony posłanki PiS nie musiał długo czekać.

„Jest pan kłamcą! Pan kłamie, panie Sikorski, powinnam podać pana do sądu. Jest pan kłamcą, jest pan niegodny tego by zasiadać w tej izbie i mieć mandat z nadania Polaków” – odbiła piłeczkę Szydło.

Chociaż później głos zabrali jeszcze inni eurodeputowani, nic nie było w stanie przebić poprzedniej kłótni. Swoje zdanie wyraził m.in. Patryk Jaki, Bartosz Arłukowicz oraz Robert Biedroń. Ten ostatni podsumowując, skwitował całą sytuację słowami: „Jeszcze wolne sądy nie zginęły póki my żyjemy. Ostrzegam Was, jeżeli będziecie kontynuować tę drogę to będziecie coraz bardziej osamotnieni, jak Rosja i Białoruś. Dużo mówicie o elitach. Dziś stworzyliście nową neokomunistyczną elitę”.

Źródło: wprost.pl

  1. Blokada porno w Internecie? PiS już ma na to plan!

POPULARNE NA OTOPRESS.PL: