Andrzej Duda nie wytrzymał. Ostra odpowiedź dla zachodu

Andrzej Duda wypowiedział się na temat reformy polskiego wymiaru sprawiedliwości. Nie ulega dziś wątpliwości, że zmiany w tym wymiarze były...
Andrzej Duda/ screen YouTube

Andrzej Duda wypowiedział się na temat reformy polskiego wymiaru sprawiedliwości. Nie ulega dziś wątpliwości, że zmiany w tym wymiarze były jedną z obietnic przedwyborczych Prawa i Sprawiedliwości jeszcze w 2015 roku. Dziś jednak reforma od dłuższego czasu napotyka na swojej drodze problemy. Tym tematem zainteresowała się również Unia Europejska, która zaświeciła czerwone światło dla dalszych kroków w tej sprawie ze strony polskich władz. Z kolei wczoraj w Strasburgu została podjęta rezolucja nt. stanu praworządności w Polsce. W takiej sytuacji reagować postanowił prezydent RP — Andrzej Duda.

Andrzej Duda ostro nt. ingerencji w reformy wymiaru sprawiedliwości

Andrzej Duda dziś przebywał z wizytą w Zwoleniu — miejscowości położonej nieopodal Radomia w województwie mazowieckim. Przy tej okazji prezydent odniósł się między innymi do tematu reformy polskiego wymiaru sprawiedliwości. Andrzej Duda nie krył swojego oburzenia z powodu ingerencji obcych państw i UE w sprawy zmian w tej sprawie. Prezydent powiedział wprost, że nie będzie w żadnym stopniu tolerować ingerencji obcych państw w sprawy wewnętrzne Polski. W tym aspekcie chodziło przede wszystkim o zmiany w polskim wymiarze sprawiedliwości.

– Nie będzie sprawiedliwości państwa, jeśli nie będzie odpowiedzialności wśród sędziów. Do dzisiaj są sędziowie, który służyli poprzedniej władzy. Dzisiaj próbują wmówić wszystkim, że jedyny dopuszczalny system to taki, gdzie sędziowie powołują sędziów – mówił w Zwoleniu prezydent Polski Duda.

– Próbują nam dzisiaj to nasze prawo do posiadania uczciwego, dobrego wymiaru sprawiedliwości, do jego naprawy na wszystkie sposoby odebrać. Nie pozwólmy na to, aby inni decydowali za nas. My, Polacy mamy prawo sami decydować o sobie i swoich prawach – podkreślił Andrzej Duda, który wyraźnie nie był zadowolony z postawy zagranicy.

Zobacz także: Biedronka i Lidl. Pensje w tych sklepach zwalają z nóg

W dalszej części prezydent podkreślił, że nie będzie zgodny na żadne uwagi pod adresem Polski ze strony zagranicy.

– Nie będą nam tutaj w obcych językach narzucali, jaki mamy mieć ustrój i jak prowadzić sprawy – mówił polski prezydent. Mieszkańcy Zwolenia na słowa prezydenta zareagowali gromkim aplauzem.

Źródło: Tysol.pl