Lech Wałęsa zaskoczył. Zmienił swoje poparcie

Lech Wałęsa
Lech Wałęsa/ screen YouTube

Lech Wałęsa to bez wątpienia postać kontrowersyjna i bardzo ekscentryczna. Dla wielu osób były prezydent ma bardzo wysokie mniemanie o swoich politycznych dokonaniach, które w ostatnim czasie są stopniowo podważane. Jednym z czynników, który ma na to wpływ, jest między innymi sytuacja dotycząca domniemania o współpracy Lecha Wałęsy ze Służbami Bezpieczeństwa w czasach PRL. Sam Wałęsa do dziś podkreśla, że są to jedynie pomówienia. Z kolei dokumenty w sprawie określa mianem sfałszowanych.

Widać zatem, że Lech Wałęsa nie ma zamiaru niczego prostować w sprawie oskarżeń w jego sprawie. Aktualnie były prezydent wciąż angażuje się w bieżące sprawy polityczne w naszym kraju. Ostatnio wypowiedział się między innymi na temat swojego kandydata na stanowisko prezydenta. Do niedawna osobą, na którą chciał oddać swój głos był lider PSL — Władysław Kosiniak-Kamysz. Dziś jednak okazało się, że Wałęsa już nie ma zamiaru go popierać. Według byłej głowy państwa lider ludowców miał zachować się nieodpowiednio. – „Podałem mu rękę, a on mnie w nosa za to?! On musi zmądrzeć politycznie, doświadczenia nabrać — mówił niedawno Lech Wałęsa.

Na kogo Lech Wałęsa odda głos w maju?

Zobacz także: Biedronka i Lidl. Pensje w tych sklepach zwalają z nóg

Lech Wałęsa ostatnio stwierdził, że w sprawie wyborów prezydenckich wybierze mniejsze zło. Jego aktualnym kandydatem na stanowisko prezydenta Polski ma być Małgorzata Kidawa-Błońska. Kandydatka Koalicji Obywatelskiej jest jednak wyborem z przymusu, co wyznał Wałęsa.

– Nie pozostaje mi nic innego jak zagłosować na Małgorzatę Kidawę-Błońską. Ma najwięcej doświadczeń, rodzinnych i innych i z tego punktu widzenia byłaby najlepsza — ocenił w rozmowie z „Super Expressem”.

Zobacz także: Ekonomiści: drożyzna nas dobije. Polacy, zapnijcie pasy!

Wałęsa wyznał jednak, że wolałbym, aby w wyborach startował ktoś inny.

– W tym stanie rzeczy Małgorzata Kidawa-Błońska to jedyny możliwy wybór. Bo moimi kandydatami na prezydenta, gdyby oczywiście startowali, byliby Andrzej Olechowski lub Waldemar Pawlak — zastrzegł były prezydent.

Wybory prezydenckie odbędą się w maju tego roku. Na ten moment nie jest jeszcze znana dokładna data tego wydarzenia. Ze spekulacji medialnych wynika jedynie, że najprawdopodobniej będzie to 10 maja. Ostateczny werdykt w tej sprawie powinien być już znany 6 lutego.

Źródło: wp.pl