Liroy wystartuje w wyborach na prezydenta! „Nie żartuję”

Piotr Liroy Marzec zapowiedział, że będzie starował w tegorocznych wyborach na prezydenta. Zapewnia, że ma atuty, które pozwolą mu wygrać.

Były raper i poseł, Piotr Marzec, wydał poważne oświadczenie. Ogłosił, że ma zamiar ubiegać się o stołek prezydenta Polski. Swoją decyzję podsumowuje tym, że chce to zrobić, ponieważ nie ma kandydata, który byłby odpowiedni dla niego jako dla wyborcy. Stwierdził również, że w tej chwili na scenie politycznej nie ma nikogo, kto byłby w stanie stoczyć równą walkę z Andrzejem Dudą.

„Liroy na prezydenta! Mówię to pierwszy raz, nie żartuję. Startuję, bo nie ma kandydata, który odpowiadałby mnie jako wyborcy” – mówił poseł Marzec w jednym z wywiadów.

Liroy i jego atuty

Według byłego rapera, ma on wystarczające atuty, aby móc wygrać wyścig o urząd głowy państwa. Nie brakuje mu niczego, co mają pozostali kandydaci. Co więcej, zdaniem posła, może pochwalić się rzeczami, których nie posiadają inni, którzy startują w wyborach. Liroy jak najbardziej widzi się w roli głowy państwa.

„W ogóle nie mam kompleksów, żeby pełnić tę rolę: umiem się podpisać, nie robię błędów. Z języka polskiego miałem dobre oceny. Marketingowo byłbym lepszy na zewnątrz – jeśli chodzi o nawiązywanie kontaktów czy wizerunek za granicą. Wstydu na pewno nie przyniosę, pokazałem to podczas czterech lat kadencji poselskiej” – zapewnia Piotr Liroy Marzec.

Zdaniem posła, Andrzej Duda obejmuje prowadzenie w sondażach tylko z jednego względu.

„On po prostu nie ma konkurencji. Jakie są szanse na wygrane Małgorzaty Kidawy-Błońskiej? Żadne, ale inni wcale nie są lepsi. Mnie zależy na tym, żeby podczas swojej kampanii pokazać, w jakim miejscu jesteśmy i kim powinien być prezydent” – powiedział Marzec. „Polskę stać na prezydenta, który ślepo nie podpisuje papierów podkładanych przez rząd” – podsumowuje Liroy.

Konkurenci są bez szans?

Liroy twierdzi, że jego konkurenci nie mają szans na wygraną. Zdaniem byłego rapera za Szymonem Hołownią stoją ci sami ludzie, co kiedyś za Ryszardem Petru, a Robert Biedroń już wcześniej miał kłopoty z zarządzaniem miastem.

„Jak mówiłem, nie ma kandydatów. (…) Moi wyborcy są bardzo inteligentni, bo głosowali na mnie. Sami zdecydują, co dalej, jeśli odpadnę” – tłumaczył poseł Marzec.

Lista kandydatów ubiegających się o stanowisko prezydenta Polski jest więc w tej chwili następująca: Andrzej Duda, Małgorzata Kidawa-Błońska, Władysław Kosiniak-Kamysz, Krzysztof Bosak, Robert Biedroń, Szymon Hołownia oraz Piotr Liroy Marzec.

Źródło: wprost.pl

POPULARNE NA OTOPRESS.PL: