Twórcy aplikacji Uber są wściekli. Zapadła decyzja, która może być gwoździem do ich trumny

Uber to amerykańskie przedsiębiorstwo, które jakiś czas temu, nie bójmy się tego napisać, niemalże zmonopolizowało rynek transportu samochodowego. Za pośrednictwem aplikacji mobilnej, każdy z nas, w łatwy sposób mógł zamówić kierowcę. Chyba wszyscy pamiętają, kultowe wojny na linii Uber – Taksówkarze. Od pewnego czasu, na rynku pojawił się jednak nowy gracz – Bolt. Decyzja, którą właśnie podjęto wywołała wściekłość u twórców Ubera.

Jak zareaguje Uber na dofinansowanie, które otrzymał Bolt?

Nie jest żadną tajemnicą, że Uber i Bolt konkurują ze sobą na rynku transportu samochodowego. Teraz jednak twórcy Ubera, czyli pierwszej, tak popularnej aplikacji mogą być wściekli. Jak zareagują?

Chodzi o to, że Bolt otrzymał wsparcie od Unii Europejskiej. Czy przełoży się to na lepsze wyniki tego podmiotu, kosztem amerykańskiego Ubera? Tego nie wiemy, ale z całą pewnością wśród konkurencji nastało duże poruszenie.

Estońska spółka Bolt otrzymała aż 50 milionów euro wsparcia, które przeznaczy właśnie na rozwój i badania. To ma pozwolić Boltowi zachować dotychczasową efektywność usług, przy jednoczesnym podniesieniu bezpieczeństwa, a także jakości.

Swoje zadowolenie z pieniędzy otrzymanych od Unii Europejskiej, na Twitterze wyraził szef Bolta.

Przypomnijmy, że Bolt i Uber konkurują ze sobą na wielu rynkach. Mamy nadzieję, że pieniądze z UE pozwolą, że zarówno podniesie się poziom jakości usług Bolta, jak i Ubera, który musi zdecydowanie zareagować, by nie zostać w tyle.

POPULARNE NA OTOPRESS.PL: