Urząd Skarbowy przestrzega. Możesz wpaść w olbrzymie tarapaty

Urząd Skarbowy to instytucja, z którą do czynienia ma każdy z nas. Zwłaszcza, kiedy zbliża się koniec roku, czy rozpoczyna początek nowego. Wówczas na „tapecie” są rozliczenia z fiskusem z tytułu PIT, które coraz częściej odbywają się za pośrednictwem Internetu. Teraz jednak trzeba uważać jeszcze bardziej, o czym przestrzega sama Izba Administracji Skarbowej. Sprawdź zatem, jak nie wpaść w poważne tarapaty.

Urząd Skarbowy przestrzega Polaków

Fiskus ostrzega Polaków. W końcu każdy z nas rozlicza podatek PIT, a w natłoku obowiązków w ostatnim czasie, łatwo wpaść w tarapaty. Skarbówka próbuje walczyć z nagminnie pojawiającym się zjawiskiem oszustwa, ale póki co, twórcy procederu wydają się być nieuchwytni.

O co konkretnie chodzi w tym wszystkim? Otóż oszuści coraz częściej działają metodą na Urząd Skarbowy. Podszywają się chociażby pod Inspektora Kontroli Skarbowej. Coraz więcej Polaków informuje, że otrzymuje podejrzane wiadomości e-mail.

Z tej okazji, specjalny apel wystosowała nawet Izba Administracji Skarbowej w Białymstoku. Urząd Skarbowy wyraźnie podkreśla, że nie jest autorem takich e-maili, ani ona, ani żadna Izba w Polsce. Pochodzą one od przestępców i mają na celu wyłudzenie danych osobowych.

Wyłudzenie danych może służyć do różnorodnych przestępstw. Dlatego warto zachować wyjątkową czujność, aby nie wpaść w poważne tarapaty. Ktoś może na nas zaciągnąć kredyt, czy nawet wykraść naszą gotówkę.

O co chodzi w e-mailach? Oszuści podszywają się pod fiskusa, informują o wszczęciu kontroli skarbowej i wysyłają fałszywy odnośnik, który służy właśnie wyłudzeniu danych.

Jak się uchronić przed wpadnięciem w tarapaty?

Przede wszystkim warto sprawdzić, od kogo otrzymana wiadomość pochodzi, czy na pewno adresatem jest Urząd Skarbowy. Krajowa Izba Skarbowa zawsze posługuje się adresami e-mail z końcówką @mf.gov.pl.

Po drugie – skarbówka nigdy w e-mailu nie zamieszcza linków. Zwłaszcza takich, po kliknięciu w które należy podać dane do logowania do bankowości internetowej, czy inne dane osobowe. Jedyne hiperłącza, jakie mogą zawierać wiadomości od KIS, to takie z końcówką mf.gov.pl.

Urząd Skarbowy, a właściwie Izba Skarbowa w Białymstoku zamieściła nawet kopię wiadomości e-mail, który pochodzi od oszustów. Pamiętaj, że treść wiadomości, którą możesz otrzymać prawdopodobnie będzie się nieco różnić od tej poniżej. W ten sposób oszuści próbują się uwiarygodnić.

Urząd Skarbowy

źródło: https://www.podlaskie.kas.gov.pl , inf własna

POPULARNE NA OTOPRESS.PL: