UWAGA! Klienci tego banku odcięci od pieniędzy!

Z ostatniej chwili! Klienci tego banku od dziś są pozbawieni pieniędzy. Nie mają dostępu do swoich kont, nie mogą płacić kartami, nie wypłacą również gotówki z bankomatu. Co się stało?

W związku z tym, że Bankowy Fundusz Gwarancyjny rozpoczął przymusową restrukturyzację Podkarpackiego Banku Spółdzielczego w Sanoku, od 17 stycznia klienci PBS nie mogą korzystać ze swoich środków finansowych.

Przymusowa restrukturyzacja ma miejsce w związku ze złą sytuacją kapitałową Podkarpackiego Banku Spółdzielczego. Dlatego też BFG S.A. w dniu 15 stycznia postanowił przejąć kontrolę nad placówką oraz wyznaczył administratora. W związku z zaistniałą sytuacją wszystkie depozyty klientów detalicznych, mikrofirm i MŚP przejmuje Bank Nowy BFG S.A. Te działania mają zapewnić bezpieczeństwo środkom finansowym. Klienci mogą więc spać spokojnie.

Podkarpackiemu Bankowi Spółdzielczemu groziła upadłość, dlatego BFG S.A., którego kapitał to 100 mln zł, rozpoczął przymusową restrukturyzację.

Klienci poniosą nieprzyjemne skutki decyzji

Decyzja w sprawie banku PBS sprawi, że klienci odczują jej skutki w nieprzyjemny sposób. Ze względu na techniczne wymogi, które są związane z przeniesieniem działalności do banku BFG, zawieszono obsługę klientów PBS. Nie będzie można zalogować się do bankowości internetowej i mobilnej, a oddziały banku będą nieczynne. Nie będą również aktywne karty ani bankomaty PBS. Sytuacja potrwa do 21 stycznia.

Według Bankowego Funduszu Gwarancyjnego, decyzja o przymusowej restrukturyzacji była konieczna w interesie publicznym.

„Przeprowadzamy ten niełatwy proces, aby zapewnić kontynuację obsługi klientów i chronić depozyty jednostek samorządu terytorialnego (JST). W przypadku upadłości nie są one w żaden sposób chronione” – zapewnił Prezes Bankowego Funduszu Gwarancyjnego Mirosław Panek.

Źródło: money.pl

  1. Inflacja zjada nasze pensje? Czeka nas wielka fala podwyżek

POPULARNE NA OTOPRESS.PL: