Woźniak Starak zostanie ekshumowany? Nowe fakty!

W związku z nieprawidłowościami dotyczącymi lokacji grobu zmarłego producenta filmowego, jakie w październiku ubiegłego roku zgłaszał Sanepid, mogło dojść nawet do przeniesienia ciała. Dziś znamy nowe fakty w tej sprawie. Czy Piotr Woźniak Starak zostanie ekshumowany?

Przypomnijmy, że po śmierci producenta, jego rodzina zdecydowała się na pochowanie go na terenie jego ukochanej posiadłości w Fuledzie na Mazurach. Pogrzeb odbył się 30 sierpnia, a miejsce, w którym spoczął Woźniak Starak od samego początku wzbudzało niemałe kontrowersje. Grób znajduje się bowiem poza cmentarzem. Niestety grób na terenie posiadłości okazał się nie spełniać wymogów dotyczących katakumb.

Woźniak Starak ekshumowany? Zapadła decyzja

Producent zginął w nocy z 17 na 18 sierpnia 2019 roku na jeziorze Kisajno. Jego tragiczna śmierć odbiła się wielkim echem. Dość długo nie było bowiem wiadomo, co tak naprawdę stało się podczas feralnej nocy. Sprawę zgłoszono do prokuratury, jednak biegli w końcu orzekli, że za wypadek odpowiedzialny był sam Woźniak Starak i nie brały w tym udziału osoby trzecie.

Po pogrzebie producenta filmowego okazało się jednak, że jego grób może nie spełniać odpowiednich wymogów. Dlatego na prośbę wójta Giżycka i powiatowego Sanepidu wszczęto postępowanie w tej sprawie. Miało ono potrwać 30 dni, jednak czynności przedłużyły się. Teraz jednak zapadła decyzja w sprawie grobu. Czy Woźniak Starak zostanie ekshumowany?

Otóż okazało się, że przeniesienia grobu na razie nie będzie. Nikt nie otrzyma również żadnej kary dotyczącej ewentualnych nieprawidłowości związanych z całą sprawą. Możliwe, że postępowanie przedłuży się nawet do roku. Są to skomplikowane procedury, na których rozpatrzenie potrzeba więcej czasu. Na tą chwilę nie wiadomo gdzie w ostateczności będzie spoczywało ciało tragicznie zmarłego producenta.

Źródło: fakt.pl

POPULARNE NA OTOPRESS.PL: