Woźniak-Starak mają problem. Policja im nie odpuszcza

Piotr Woźniak-Starak to zmarły mąż prezenterki stacji TVN, którą jest Agnieszka Woźniak-Starak. Mężczyzna zajmował się przede wszystkim...
Piotr Woźniak-Starak/ screen YouTube

Piotr Woźniak-Starak to zmarły mąż prezenterki stacji TVN, którą jest Agnieszka Woźniak-Starak. Mężczyzna zajmował się przede wszystkim produkcją filmów. Jednym z nich był hit kinowy ostatnich miesięcy pt. „Ukryta Gra”. Mężczyzna zginął w zeszłym roku 18 sierpnia na jeziorze Kisajno. Kilka dni po odnalezieniu zwłok Piotra doszło do pogrzebu, który do dziś wzbudza wiele pytań odnośnie legalności jego przeprowadzenia. Woźniak-Starak została pochowany w posiadłości rodzinnej mieszczącej się w Fuledzie. Z tego przede wszystkim powodu zostało wszczęte postępowanie dotyczące legalności pochówku w tym miejscu.

Piotr Woźniak-Starak — jak zginął mąż gwiazdy TVN?

Zobacz także: Biedronka i Lidl. Pensje w tych sklepach zwalają z nóg

Piotr Woźniak-Starak przede wszystkim bardzo kochał mazury. To właśnie tam jego rodzina posiadała własną posiadłość, która służyła im przede wszystkim do spędzania wolnego czasu i wypoczynku. Piotr w sierpniu poprzedniego roku znajdował się właśnie na Mazurach. Z początku w tym czasie towarzyszyła mu jego żona. Podczas pobytu u znajomego Piotr zaproponował, że odwiezie swoją łodzią jedną z kelnerek. Ten pomysł okazał się morderczy dla mężczyzny. Podczas rejsu doszło do wypadku. Z ustaleń śledczych wynika, że Piotr wykonał gwałtowny ruch sterem, który spowodował, że on i Ewa O. wypadli z łodzi. Następnie sekcja zwłok wykazała, że mężczyzna był pod wpływem alkoholu. Na dodatek stwierdzono, że śmierć nastąpiła w wyniku uderzenia głową o łopaty śruby motorówki.

Zobacz także: Ekonomiści: drożyzna nas dobije. Polacy, zapnijcie pasy!

Po zakończeniu wszelkich czynności ciało Piotra zostało wydane. Po kilku dniach odbył się pogrzeb na terenie posiadłości Staraków w Fuledzie. Pewien czas po tym wydarzeniu wójt Giżycka oraz miejscowy sanepid zawiadomiły policję o popełnieniu wykroczenia. Polskie prawo zabrania pochówku zmarłych poza wyznaczonymi terenami. Dziś okazało się, że policja w dalszym ciągu prowadzi w tej sprawie dochodzenie.

Policja o pogrzebie

– Komenda Powiatowa Policji w Giżycku prowadzi czynności wyjaśniające o wykroczenie z art. 18 ust. 1 ustawy o cmentarzach i chowaniu zmarłych. Jednocześnie prowadzone jest postępowanie w kierunku artykułu 90 ustawy „Prawo budowlane”. Postępowanie ma na celu sprawdzenie, czy „murowany grób” spełnia wymogi Prawa budowlanego. — powiedziała w rozmowie z Fakt24 aspirant Iwona Chruścińska z giżyckiej komendy.

Na ten moment szczątki Piotra Woźniak-Staraka pozostaną na terenie posiadłości w Fuledzie.

Źródło: Radio Zet 

Polecamy również:

Lady Gaga całowała się z tajemniczym mężczyzną. Kim jest wybranek aktorki? 

Kuba Wojewódzki nie wytrzymał. Ostro o Woźniak-Starak

Marta Kaczyńska znów w centrum uwagi. Boruc napisał całą prawdę

Tomasz Komenda złożył wniosek o odszkodowanie. Zdradził, jakie ma marzenie

Magda Gessler jest chora. Restauratorka szczerze o swoim schorzeniu