Jurek Owsiak zwierzył się. Osiągnął wielki sukces

Jurek Owsiak to przede wszystkim lider i założyciel WOŚP (Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy). W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy...
Jurek Owsiak/ screen YouTube

Jurek Owsiak to przede wszystkim lider i założyciel WOŚP (Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy). Były dziennikarz działa od prawie trzydziestu lat. W tym roku odbył się 28. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ponownie została pobita kwota zebranych pieniędzy. Na ten moment wiemy, że suma przekroczyła aż 100 milionów złotych, lecz ostateczna wysokość wpłaconych pieniędzy zostanie dopiero oficjalnie podana. Dziś pośrednio w tej sprawie głos zabrał Jurek Owsiak, który nie krył wzruszenia oraz przede wszystkim zadowolenia z powodu jednej licytacji.

Jurek Owsiak i 28. finał WOŚP

Jurek Owsiak od 1993 roku prowadzi Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. W tym roku finał WOŚP odbył się 28 raz! Przez prawie 30 lat WOŚP zebrało miliony złotych. W tym roku jednym z celów zbiórki było między zgromadzenie pieniędzy dla ofiar pożarów, które wystąpiły w Australii.

Polacy jak co roku pokazali, że mają wielkie serca. Na ten moment deklarowana zebrana kwota przez WOŚP wynosi ponad 115 milionów złotych. Pośrednio w tej sprawie wypowiedział się Jurek Owsiak. Lider Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wyraził zachwyt z powodu jednej z licytacji. Za jej pomocą zebrano ponad 3 miliony złotych. Wszystko to zasługa blogerki „Mama Ginekolog”. Jurek postanowił o tym niezwłocznie napisać na Facebooku.

Szef WOŚP o współpracy

„Jedna akcja powaliła nas na kolana! 3 172 100 zł – słownie trzy miliony sto siedemdziesiąt dwa tysiące sto złotych, zebrane przez blogerkę Mamę Ginekolog. Rok temu zebrała ponad milion. W tym roku ponad trzy. Mama Ginekolog to popularny profil, zwłaszcza wśród kobiet. Mieliśmy ogromną przyjemność gościć u nas w Fundacji Mamę Ginekolog, czyli Nicolę, jej męża i szefową powołanej przez nich Fundacji. Woow, ale super gaduła! Miało być uściśnięcie dłoni, a okazało się, że moc rozmowy o kobietach planujących ciążę, o kobietach w ciąży, o mocy problemów, które w polskim krajobrazie położnictwa nieraz prostych, ale trudnych do rozwiązania”. – pisał Jurek Owsiak.

W dalszej części Jurek Owsiak wyznał, że współpraca z „Mamą Ginekolog” od samego początku przebiegała bardzo pomyślnie.

„Już po chwili znaleźliśmy wspólny język i obszary, w których nasze działania pokrywają się na 100%. Bardzo, bardzo chcemy zmieniać świadomość kobiet, które przygotowują się do urodzenia dziecka, które także są świadome wszystkich możliwości skorzystania z badań diagnostycznych. To także ogromna edukacja kobiet, lekarzy i personelu medycznego. Tutaj doświadczenie Mamy Ginekolog są ogromne, bo dzięki Internetowi rozmawia z setkami tysięcy polskich kobiet. Z takimi ludźmi wydaje się to bardzo realne, żeby zmieniać dotychczasowe standardy i zwyczaje. Świetne spotkanie, a przede wszystkim jeszcze raz – 3 172 100 zł na rzecz 28. Finału WOŚP. I to z przemiłym stwierdzeniem Nicole – Wasza Fundacja wyda te pieniądze bardzo dobrze! Wielki ukłon dla Mamy Ginekolog i w tej wspólnej sprawie zróbmy jak najwięcej dobrego dla kobiet” – napisał Jurek Owsiak.

Źródło: wp.pl