D

Dramat gwiazdy serialu Ranczo. Od lat jest już sam

Dramat gwiazdy serialu Ranczo. Od lat jest już sam

Franciszek Pieczka to gwiazda przede wszystkim serialu „Ranczo” oraz kultowej produkcji „Czterej pancerni i pies”. Wczoraj popularny aktor obchodził swoje 92 urodziny. Pan Franciszek przyszedł dokładnie na świat 18 stycznia 1928 roku w Godowie. Jest to miejscowość położona w województwie śląskim. Aktywność artystyczna Franciszka Pieczki rozpoczęła się po wojnie w 1956 roku, kiedy to wystąpił w filmie „Pokolenie”, gdzie wcielił się w postać niemieckiego żołnierza. Nie ulega jednak wątpliwości, że największą popularność przyniosła mu jednak rola Gustlika w serialu „Czterej pancerni i pies”.

Ranczo: Franciszek Pieczka obchodzi 92 urodziny

Rossmann zaskoczył na weekend! Te promocje czekają w sobotę

W ostatnim czasie Franciszek Pieczka dał się poznać przede wszystkim jako Stach Japycz z serialu „Ranczo”. Dziś nie wiadomo, czy Pan Franciszek wystąpi w kontynuacji serialu. Na przeszkodzie w tym aspekcie stoją dwie istotne sprawy. Pierwsza to przede wszystkim problemy producentów serialu. Do dziś nie jest wiadome, czy TVP przeznaczy odpowiednie środki na stworzenie nowego sezonu. Z drugiej strony chodzi o wiek aktora, który właśnie skończył 92 lata. Niedawno media informowały także o problemach zdrowotnych Franciszka Pieczki. Bez wątpienia ten czynnik mógłby negatywnie wpłynąć na dalszą kontynuację półwiekowej kariery aktora.

Tragedia życiowa Franciszka Pieczki

Franciszek Pieczka od 1954 roku był w związku małżeńskim z Henryką Pieczka. Żona aktora była od nieg młodsza o 5 lat. Niestety odeszła w 2004 roku. Aktor był tym faktem bardzo poważnie poruszony oraz negatywnie zaskoczony. W jednym z wywiadów wyznał, że niegdyś zakładał, że to właśnie on jako pierwszy odejdzie z tego świata. Aktor powiedział wprost, że cała sytuacja była dla niego jak kataklizm. Warto w tym miejscu dodać, że Franciszek Pieczka i jego żona Henryka byli małżeństwem przez 50 lat.

– Po tak długim wspólnym życiu to kataklizm. Na każdym kroku widzę jej rękę. Że tutaj to zrobiła. Że tu coś położyła. (…) żona była młodsza o pięć lat, a odeszła wcześniej. To ja chciałem umrzeć pierwszy — cytuje słowa aktora magazyn „Na żywo”.

Wczoraj Franciszek Pieczka obchodził 92 urodziny. Z tej okazji życzymy mu przede wszystkim dużo zdrowia i szczęścia i
oraz 200 lat!

Źródło: Fakt

Popularne na otopress.plKONIECZNIE ZOBACZ