Dramat gwiazdy serialu Ranczo. Od lat jest już sam

Franciszek Pieczka to gwiazda przede wszystkim serialu „Ranczo” oraz kultowej produkcji „Czterej pancerni i pies". Aktor od lat...
Ranczo logo/ screen YouTube

Franciszek Pieczka to gwiazda przede wszystkim serialu „Ranczo” oraz kultowej produkcji „Czterej pancerni i pies”. Wczoraj popularny aktor obchodził swoje 92 urodziny. Pan Franciszek przyszedł dokładnie na świat 18 stycznia 1928 roku w Godowie. Jest to miejscowość położona w województwie śląskim. Aktywność artystyczna Franciszka Pieczki rozpoczęła się po wojnie w 1956 roku, kiedy to wystąpił w filmie „Pokolenie”, gdzie wcielił się w postać niemieckiego żołnierza. Nie ulega jednak wątpliwości, że największą popularność przyniosła mu jednak rola Gustlika w serialu „Czterej pancerni i pies”.

Ranczo: Franciszek Pieczka obchodzi 92 urodziny

Rossmann zaskoczył na weekend! Te promocje czekają w sobotę

W ostatnim czasie Franciszek Pieczka dał się poznać przede wszystkim jako Stach Japycz z serialu „Ranczo”. Dziś nie wiadomo, czy Pan Franciszek wystąpi w kontynuacji serialu. Na przeszkodzie w tym aspekcie stoją dwie istotne sprawy. Pierwsza to przede wszystkim problemy producentów serialu. Do dziś nie jest wiadome, czy TVP przeznaczy odpowiednie środki na stworzenie nowego sezonu. Z drugiej strony chodzi o wiek aktora, który właśnie skończył 92 lata. Niedawno media informowały także o problemach zdrowotnych Franciszka Pieczki. Bez wątpienia ten czynnik mógłby negatywnie wpłynąć na dalszą kontynuację półwiekowej kariery aktora.

Tragedia życiowa Franciszka Pieczki

Franciszek Pieczka od 1954 roku był w związku małżeńskim z Henryką Pieczka. Żona aktora była od nieg młodsza o 5 lat. Niestety odeszła w 2004 roku. Aktor był tym faktem bardzo poważnie poruszony oraz negatywnie zaskoczony. W jednym z wywiadów wyznał, że niegdyś zakładał, że to właśnie on jako pierwszy odejdzie z tego świata. Aktor powiedział wprost, że cała sytuacja była dla niego jak kataklizm. Warto w tym miejscu dodać, że Franciszek Pieczka i jego żona Henryka byli małżeństwem przez 50 lat.

– Po tak długim wspólnym życiu to kataklizm. Na każdym kroku widzę jej rękę. Że tutaj to zrobiła. Że tu coś położyła. (…) żona była młodsza o pięć lat, a odeszła wcześniej. To ja chciałem umrzeć pierwszy — cytuje słowa aktora magazyn „Na żywo”.

Wczoraj Franciszek Pieczka obchodził 92 urodziny. Z tej okazji życzymy mu przede wszystkim dużo zdrowia i szczęścia i
oraz 200 lat!

Źródło: Fakt