Cejrowski zaatakował prezydenta. Padły mocne słowa

Wojciech Cejrowski to osoba o bardzo ekscentrycznych poglądach. Podróżnik był popularny już w latach dziewięćdziesiątych. Andrzej Duda i 500 plus...
Wojciech Cejrowski/ screen YouTube

Wojciech Cejrowski to bez wątpienia osoba o bardzo ekscentrycznych poglądach. Podróżnik był popularny już w latach dziewięćdziesiątych, lecz nie ulega wątpliwości, że największą popularność przyniósł mu program „Boso przez świat”, którego emisja miała miejsce w TVP. Dziś podróżnik często wypowiada się na tematy polityczne. Jednym z nich był ostatnio temat „500 plus” oraz ostatnia wypowiedź prezydenta na ten temat. Nie ulega wątpliwości, że Andrzej Duda jest zwolennikiem wcześniej wspomnianego programu. W tej kwestii kategorycznie nie zgadza się z nim Wojciech Cejrowski, który wyraził to w bardzo dosadny sposób.

Wojciech Cejrowski ostro o „500 plus”

W. Cejrowski to przede wszystkim publicysta i podróżnik. Bardzo często wypowiada się na tematy związane z bieżącymi wydarzeniami w polskiej polityce. Nie ulega przy tym żadnej wątpliwości, że Pan Wojciech nie jest zwolennikiem socjalizmu. Dowodem na to może być, chociażby jego najnowsza wypowiedź na temat „500 plus” oraz ostatniej wypowiedzi prezydenta. Andrzej Duda ponownie otwarcie poparł kluczowy program PiS dla rodziny. Ten fakt bardzo nie spodobał się znanemu podróżnikowi.

Polecamy również: Rossmann zaskoczył na weekend! Te promocje czekają w sobotę

– „Zadaniem konstytucyjnym prezydenta jest zapewnienie bezpieczeństwa, ale nie socjalnego. Nie wiem, czy on nie czyta konstytucji, czy co?! Bezpieczeństwo socjalne to nie jest proregatywa prezydenta – przekonywał podróżnik w swojej najnowszej wypowiedzi.

W dalszej jej części Cejrowski odniósł się między innymi do tematów ekonomicznych, które mają bezpośredni wpływ na ogół sprawy. Jego zdaniem socjalizm to prosta droga do ekonomicznego upadku państwa, w którym tego typu model jest stosowany.

– „Socjal zawsze odbywa się kosztem upadku ekonomicznego”. – Prezydent powinien skupić się na dobrobycie narodu, a nie na bezpieczeństwie socjalnym. To jedno zdanie o bezpieczeństwie socjalnym spowodowało, że już dalej niczego więcej nie chciałem słuchać z tych ust” – powiedział Wojciech Cejrowski.

Na tym jednak Wojciech Cejrowski nie skończył. W dalszej części powiedział, że Andrzej Duda jest:

„Chłopem, który nie rozumie ani swoich obowiązków, ani tego, dokąd prowadzi socjal”. – mówił WC.

Źródło: DoRzeczy, Super Express