Biedronka wyda komunikat? Klienci oszukiwani na masową skalę

Biedronka jest bez żadnych wątpliwości najpopularniejszym dyskontem w Polsce. Świadczą o tym wyniki ostatnich badań. Sieć należąca do Jeronimo Martins oraz Lidl zdominowały rynek dyskontów w Polsce. Jak się jednak okazuje ma to zarówno swoje zalety, jak i wady.

Biedronka wyda stosowny komunikat?

Zalety to przede wszystkim dostępność marketów spod symbolu Biedronki, a także niskie ceny, które przekładają się finalnie na dobry stosunek jakości do ceny produktu. Olbrzymia popularność, czy to właśnie w handlu, show-biznesie, czy polityce niesie za sobą także różne niebezpieczeństwa.

Pepco ma dla Was niesamowite promocje! Gazetka na najbliższe dni już dostępna

W tym przypadku, niebezpieczeństwo nie wychodzi wprost od marketu Biedronka. Sieć może jednak zareagować stosownym komunikatem prasowym do swoich klientów. We wszystkim chodzi o to, że po raz kolejny uaktywnili się cyberprzestępcy. Próbują oni wyłudzić wrażliwe dane – dane osobowe, a także dane do kont bankowych od klientów Biedronki.

Stosowny komunikat, jak ustrzec się przed tego typu oszustami, Biedronka zamieściła już w kwietniu 2018 roku. Przydałoby się jednak przypomnienie, gdyż cyberprzestępcy ponowili swoje ataki. Na naszą skrzynkę otrzymaliśmy liczne wiadomości, że atak dosłownie, jest przeprowadzany na masową skalę. Poniżej zamieszczamy treść przykładowej wiadomości. Sposób „na Biedronkę” ma na celu zachęcić klientów do kliknięcia w link – i w zależności od metody – albo zmusić do pobrania oprogramowania, które zawirusuje komputer, lub też poprowadzić do fałszywego centrum bankowego, w celu wyłudzenia haseł.

ZOBACZ TAKŻE: Oto, jakie promocje przygotowała Biedronka. GAZETKA PROMOCYJNA.

Ostrzegamy zatem przed sprawdzaniem wiadomości, od kogo ona pochodzi. Na drugim zrzucie ekranu, zamieszczonym poniżej, wyraźnie widać, kto jest nadawcą. Mail nie pochodzi od Biedronki, a z innej, zupełnie obcej skrzynki pocztowej.

Zamieszczamy też komunikat, który w 2018 roku umieściła Biedronka. Odczytasz go tutaj. Z racji, że od tego czasu minęły jednak już dobre dwa lata, liczymy, że Jeronimo Martins po raz kolejny zaapeluje do swoich klientów o ostrożność.

Biedronka oszustwo
fot. OTOPRESS

Biedronka oszustwo
fot. OTOPRESS

źródło: OTOPRESS.PL

Polecane tematy z portalu OTOPRESS.PL:

POPULARNE NA OTOPRESS.PL: