PILNE. Atak rakietowy w pobliżu ambasady USA

Niestety, tylko na chwilę uspokoił się konflikt na linii Iran – Stany Zjednoczone. Przed chwilą agencja Reutersa podała niepokojące informacje, że doszło do kolejnego ataku rakietowego. Tym razem pociski spadły w pobliżu ambasady USA.

Atak rakietowy w pobliżu ambasady USA

Agencja Reuters podała, że późnym wieczorem rakiety spadły na tak zwaną „Zieloną Strefę”, czyli dyplomatyczną dzielnicę w Bagdadzie. Pociski zostały wystrzelone z innej dzielnicy w tym mieście. Niepokojące jest to, że dwa z nich spadły w pobliżu ambasady USA.

Wideo z chwili tuż po ataku zamieściła korespondentka stacji BBC w Iraku, na swoim koncie na Twitterze:

Nafiseh Kohnavard podaje, że w pobliżu ambasady USA spadły nawet 3 rakiety, ale słyszalne były tylko dwie eksplozje. Wszystko miało dziać się około… 100 metrów od ambasady.

Póki co, nikt nie informuje o ofiarach, ani rannych. Dlatego też mamy nadzieję, że nikomu nic się nie stało. Z pewnością na bieżąco będziemy przekazywać Państwu najświeższe informacje.

To kolejny atak po tym, jak Stany Zjednoczone zabiły generała Sulejmaniego i tym samym rozognił się konflikt na linii Iran – USA, w który zaangażowały się też siły terrorystyczne na terenie Iraku.

źródło: Reuters / Twitter

POPULARNE NA OTOPRESS.PL: