500 plus na 600 plus? To będzie ogromne zaskoczenie!

Coraz więcej słyszy się o waloryzacji 500 plus. Czy to tylko plotki, czy rzeczywiście rząd planuje podwyżkę tego świadczenia? Co na to Polacy? Wyniki zaskakują!

Wyżej wymienione świadczenie jest coraz mniej warte, ponieważ zjada je przyspieszająca inflacja. Wyliczenia się nie mylą, a wynika z nich, że świadczenie jest w tej chwili warte tylko 463 zł. Dlaczego tak jest? Otóż gdy wszystko wokół drożeje, za te same pieniądze możemy kupić po prostu coraz mniej. W związku z tym ze strony rządu padła nieśmiała propozycja – waloryzacja.

Wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed zasugerował podwyżkę tego świadczenia. „Jeśli chodzi o możliwość wyższych środków w budżecie na 500 plus, to nie można tego wykluczyć. Trzeba być cierpliwym” – powiedział Szwed. Czy oznacza to wprowadzenie pomysłu w życie? Niekoniecznie. Wcześniej wiceminister sam zaprzeczał wdrożeniu takiego planu. Robił to również Mateusz Morawiecki.

Polacy nie chcą waloryzacji 500 plus!

Wyniki badań przedstawiają zaskakujące informacje. Zdanie Polaków na temat waloryzacji świadczenia jest zdecydowane. Nie chcą więcej pieniędzy! Przedstawiła to ankieta przeprowadzona przez Instytut Badań Spraw Publicznych na zlecenie money.pl. Według niej ponad połowa rodaków nie chce większych pieniędzy z tytułu 500 plus.

Aż 55 proc. biorących udział w badaniu odpowiedziało, że nie chciałoby waloryzacji, zaś aż 45 proc. opowiedziało się za tym, że zdecydowanie tego nie chce. Jest to niemałe zaskoczenie.

Wynika z tego, że już nie tylko ekonomiści martwią się o budżet państwa. Polacy również są jego stanem coraz bardziej zaniepokojeni. Dla rządu oraz budżetu to znakomita informacja. Jeśli tendencja pochłaniania przez inflację 500 plus będzie nadal zachowana, to z roku na rok koszt tego świadczenia będzie spadał. Jest to więc duża pomoc dla rządu.

Źródło: money.pl

  1. 500 plus czekają wielkie zmiany? Rodzice są załamani

POPULARNE NA OTOPRESS.PL: