Wypłacasz w ten sposób z bankomatu? Duży bank alarmuje: możesz stracić pieniądze!

Santander Bank Polska ostrzega swoich klientów. Chodzi o wypłatę gotówki z bankomatu! W czym tkwi problem? Sprawdź i nie daj się zaskoczyć, bo sprawa dotyczy Twoich pieniędzy.

Santander Bank Polska bije na alarm, chodzi o pieniądze klientów

Santander, jako jeden z nielicznych banków w Polsce zamieścił komunikat na stronie internetowej. Choć tak naprawdę zagrożeni są nie tylko klienci tego banku, ale także innych instytucji. Jednym słowem, w grupie ryzyka znaleźć mogą się wszystkie osoby, które wypłacają pieniądze z bankomatu, nie tylko klienci Santander Bank Polska. Zagrożeni są także na przykład posiadacze kart bankomatowych mBank, PKO BP, czy Banku Millenium.

Wszystko poprzez crash trapping. Ta tajemniczo brzmiąca nazwa jest metodą, którą coraz częściej posługują się oszuści – nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Czym więc jest crash trapping? Całość polega na „przyklejeniu” do bankomatu dodatkowej nakładki, która ma na celu zatrzymanie wypłacanych pieniędzy.

Wypłacając gotówkę z bankomatu Santander Bank Polska, czy jakiegokolwiek innego banku – na przykład mBank, PKO BP, Millenium, może wydawać Ci się, że nastąpiły problemy techniczne i bankomat po prostu jej nie wydał. A tymczasem pieniądze zostaną zatrzymane właśnie przez nakładkę, zainstalowaną przez oszustów.

Jak uchronić się przed stratą pieniędzy?

Santander Bank Polska informuje na swojej stronie, że należy zachować warunki ostrożności przy wypłacie pieniędzy z bankomatu:

  • Przede wszystkim należy upewnić się, czy na bankomacie nie ma podejrzanych śladów, jak np. ślady kleju, czy inne widoczne ślady ingerencji w bankomat.
  • Rozglądnij się dyskretnie, czy nikt nie obserwuje bankomatu. Taka osoba może czyhać, aż bankomat przechwyci pieniądze i po chwili podejść, zdjąć nakładkę i odebrać nie swoją gotówkę.
  • Sprawdź dokładnie nakładkę wydającą pieniądze, czy nie jest nic do niej przyklejone oraz, czy nie wygląda podejrzanie.

Santander Bank Polska alarmuje, że jeżeli któraś z powyższych rzeczy okaże się bardzo prawdopodobna, skontaktuj się z infolinią banku. Pod żadnym pozorem nie wypłacaj w takiej sytuacji gotówki. Podobnie powinieneś uczynić, jeżeli nic nie wzbudziło Twoich podejrzeń, a mimo to bankomat zatrzymał Twoje pieniądze.

Więcej o tej metodzie działania oszustów, którzy próbują wyłudzić pieniądze przeczytasz na stronie Santander Bank Polska, w tym artykule. Pamiętaj, że nie tylko Santander znalazł się w grupie ryzyka, ale także mBank, PKO BP, Millenium oraz wszystkie banki i instytucje, posiadające bankomaty w Polsce, a także na świecie.

źródło: inf. własna, Santander

POPULARNE NA OTOPRESS.PL: