Biedronka wycofuje te produkty! Sąd wydał wyrok!

Znana i lubiana sieć sklepów Biedronka musiała wycofać produkty ze sprzedaży. W tej sprawie zadecydował sąd, więc dyskont nie miał innego wyjścia. Czego już nigdy nie kupimy w tym sklepie?

Dnia 9 stycznia Sąd Apelacyjny w Warszawie wydał wyrok w sprawie dotyczącej stosowania nieuczciwej konkurencji. Chodziło o podobieństwo etykiet produktów oferowanych w sieci Biedronka oraz produktów innej marki. Znana sieć sklepów wycofa więc ze sprzedaży niektóre rzeczy.

Mowa tu o popularnych konserwach noszących nazwę Top Food Fasolka po bretońsku i Top Food Grochówka wojskowa. Sprzedawała je m.in. sieć sklepów Biedronka. Producent tych gotowych dań przegrał proces z producentem dań wojskowych marki M.E.A.L. Wyrok zapadł na korzyść Arteta Sp. z o.o. właściciela marki M.E.A.L., który walczył przeciwko firmie Kooperol Sp. z o.o. ze Swarożyna, która jest częścią grupy kapitałowej Graal. Bitwa związana ze stosowaniem nieuczciwej konkurencji trwała od 2016 r.

Biedronka wycofa produkty ze sprzedaży

Firma Arteta zauważyła podobieństwo między etykietami Fasolki po bretońsku oraz Grochówki wojskowej Top Food marki Kooperol, a swoimi daniami sygnowanymi marką M.E.A.L. Tak podobne opakowania produktów mogły wprowadzać kupujących w błąd, dlatego Artera pozwała nieuczciwych konkurentów.

Warszawski sąd stwierdził, że wnoszone przez firmę Arteta apelacje są zasadne. Dlatego właśnie w/w produkty nie będą już dostępne w sklepach Biedronka. Według wyroku, Kooperol ma zakaz oferowania, reklamowania, wprowadzania do obrotu, eksportu, importu i składowania dań gotowych pod nazwą Top Food Fasolka po bretońsku i Top Food Grochówka wojskowa. Dotyczy to zarówno opakowań zielonych jak i tych w kolorze piaskowym. Sąd zasądził również zniszczenie opakowań w/w towarów oraz zniszczenie materiałów reklamowych dot. w/w towarów.

Źródło: biznes.interia.pl

  1. Co się dzieje? Biedronka przecenia produkty o 80 procent!

POPULARNE NA OTOPRESS.PL: