Dawid Kubacki stracił OGROM pieniędzy. Ta kwota poraża!

Znany polski skoczek, Dawid Kubacki, odnosi ostatnio same sukcesy. Dzięki swoim licznym wygranym w zawodach wyrósł już na lidera kadry narodowej. Jednak ten znakomity sportowiec dostał również i złą wiadomość. Chodziło o jego pieniądze!

Dawid Kubacki jest w tak doskonałej formie, że podczas Turnieju Czterech Skoczni zwyciężał we wszystkich konkursach i za każdym razem jego fani mogli podziwiać go na podium. 29-latek z Nowego Targu swój zawodowy sukces przypieczętował jeszcze w Bishofschofen, zajmując tam pierwsze miejsce. To jasne, że skoczek ma się z czego cieszyć, ponieważ w związku ze swoimi zwycięstwami otrzymał spore premie. Jest jednak i druga strona medalu.

Od początku sezonu Dawid Kubacki zgarnął łącznie kwotę 433 680 zł. Jednak ten popularny sportowiec nie będzie mógł cieszyć się z całej sumki, na którą tak ciężko zapracował. Na jego konto wpadnie jedynie część tych pieniędzy. Dlaczego? Otóż tak jak każdy, tak i Kubacki będzie musiał przekazać pewną część na rzecz państwa. Chodzi oczywiście o nieuniknione podatki.

Dawid Kubacki będzie mógł dysponować jedynie 74 procentami kwoty, którą uzyskał. Oprocentowanie podatku z tytułu nagród różni się w każdym kraju. Na przykład w Austrii jest ono najwyższe, ponieważ wynosi aż 40 procent wygranej kwoty. W Szwajcarii również trzeba słono zapłacić. Tam jest to bowiem 35 procent. Polska pobiera w tym wypadku najmniej, bo jedynie 10 procent. Wyliczono więc, że w rezultacie skoczek musi oddać ogromną kwotę pieniędzy, bo aż 100 tysięcy złotych! Współczujemy…

Źródło: sport.se.pl

  1. Magda Gessler – jej interes to „duża przeginka”! „SZOK”!

POPULARNE NA OTOPRESS.PL: