Emerytury gwiazd? Te kwoty potrafią zwalić z nóg!

EmeryIle wynoszą emerytury gwiazd? Większość myśli, że gwiazdy na pieniądze nie narzekają. Jednak i one się kiedyś zestarzeją, a wtedy przychodzi zderzenie ze smutną rzeczywistością…

Polski show-biznes – celebryci, piosenkarze, aktorzy. Każdego dnia na pierwszych stronach gazet i na ustach wszystkich. Mimo intensywnej pracy i wypchanego kalendarza okazuje się, że na starość ich emerytalne świadczenia nie wygląda za dobrze. Wiadomo już zatem, czemu niektórzy nie potrafią zejść ze sceny mimo wieku.

Emerytury gwiazd, czyli smutna rzeczywistość

Jeśli jeszcze nie wiecie, ile właściwie gwiazdy dostają z ZUS w ramach podziękowania za swoją pracę artystyczną, będziecie zaskoczeni. Na przykład lider zespołu Budka Suflera – Krzysztof Cugowski – wyznał nie tak dawno, że jego emerytura to „śmieszna kwota”. Przyznał jednak, że nie ma do nikogo o to żadnych pretensji ani żalu. „Pozostaje mi tylko prosić Boga o zdrowie, bo dopóki jestem zdrowy, to mogę zarobić za śpiewanie” – mówi Cugowski.

Rudi Schuberth ujawnił wysokość swojej pierwszej emerytury

Podobnego zdania jest znany i lubiany Karol Strasburger (prowadzący „Familiadę”). Wg niego świadczenia gwiazd są zdecydowanie zbyt małe i nie pozwalają na normalne funkcjonowanie. Wskazał też, że od wielu działalności artystycznych gwiazdy nie płacą składek.

Ile właściwie dostają gwiazdy na starość?

Ewa Złotowska, aktorka teatralna i filmowa, przyznała się do konkretnej kwoty. Jej świadczenie wynosi dokładnie 1,3 tys. zł. Jak sama przyznaje, wciąż pracuje i ma do tego siłę i to pozwala jej normalnie żyć. W gorszej sytuacji jest aktorka Maria Winiarska, która w rozmowie z jednym z tabloidów wprost wyraża swoje oburzenie. Nic dziwnego – dostaje 1,1 tys. zł. Emerytury gwiazd są zatem bez wątpienia niskie.

Elżbieta Zapendowska dostaje z kolei równy tysiąc złotych. Rudi Shubert wspomina o 1,2 tys. zł, a Maryla Rodowicz 1,6 tys. zł. Jak widać kwoty nie są powalające. W najbardziej komfortowej sytuacji wśród celebrytów pytanych przez tabloid jest Teresa Lipowska znana nam m.in. z roli Barbary Mostowiak („M jak miłość”). Jej emerytura to 2,2 tys. zł z czego bardzo się cieszy.

Krzysztof Cugowski dowiedział się, jaką otrzyma emeryturę. I się załamał

Miejmy nadzieję, że emerytury gwiazd będą wyższe, a ludziom show-biznesu będzie dopisywało zdrowie jak najdłużej.

Źródło: fakt.pl

  1. Julia Wieniawa pokazała za dużo. Ósme zdjęcie tylko dla dorosłych!
  2. Dramat gwiazdy „Królowych życia”. Dagmara Kaźmierska właśnie wyznała całą prawdę
  3. Magda Gessler zszokowała Polskę. Cena tego produktu zwali was z nóg
  4. Magda Gessler – jej interes to „duża przeginka”! „SZOK”!
  5. Koniec marzeń. Znany portal potwierdził fatalne wieści o „Zniewolonej”
  6. „Rolnik szuka żony”. Marta Manowska wyznała CAŁĄ PRAWDĘ

POPULARNE NA OTOPRESS.PL: