Głowa w koszu na śmieci! Tragedia w Wielkopolsce

Wyjątkowo drastyczny i niecodzienny obrazek zastali o poranku mieszkańcy niewielkiej miejscowości w Wielkopolsce. Na szczęście służby pojawiły się na miejscu odpowiednio szybko.

Masakryczny widok o poranku

Budzisław Kościelny – wieś na wschód od Poznania. Przy przystanku autobusowym kosz na śmieci, a w koszu coś, czego się chyba nikt nie spodziewał. Głowa dzika! O sprawie poinformowała czytelniczka lokalnego portalu portalu internetowego obejmującego wschodnią część województwa.

Dzisiaj rano odkryliśmy taką ozdobę w centrum naszej wsi – napisała w swojej wiadomości. Do treści dołączyła fotografię kosza na śmieci znajdującego się w pobliżu przystanku autobusowego. W koszu odciętą głową dzika.

Zobacz także: Komunikacja miejska skontrolowana. Strach wsiadać!

Głowa dzika to niezwykle przykry i drastyczny widok. Dla mieszkańców wsi, ale głównie tych czekających z rana na autobus, bez wątpienia nieprzyjemny. O najmłodszych nawet nie wspominamy. Znalezisko skonsultowano już z lokalnym lekarzem weterynarii. Na miejscu pojawiły się dość szybko również służby porządkowe, które zajęły się sprawą.

Głowa dzika znajdująca się w koszu, a raczej wystająca z niego, została ostatecznie zabezpieczona. Czekają ją teraz różne badania, głównie pod kątem ewentualnych zakaźnych chorób roznoszonych przez tego typu zwierzynę.

Głowa w koszu – co się z nią stanie?

Następnie głowa dzika trafi do utylizacji i o sprawie będzie można zapomnieć.
Warto zauważyć też, że znalezisko zostało zgłoszone na policję, która zastanowi się, czy jest jakakolwiek możliwość przeprowadzenia dochodzenia i ewentualnego znalezienia winnych. Złudzeń nie pozostawia jednak rzecznik prasowy konińskiej policji. Przyznał, że zlokalizowane sprawcy jest raczej mało prawdopodobne.

Zobacz także: Opozycja się wścieknie. Unia zabrała głos ws. odstrzału dzików!

Odrąbana głowa dzika może oznaczać, że doszło do sytuacji, która może podlegać kodeksowi karnemu. Co może grozić sprawcy, gdyby udało się go odszukać? Może mieć postawione zarzuty za znęcanie się nad zwierzętami lub ewentualnie kłusownictwo. Tak czy inaczej w tej chwili w ogóle nie wiadomo, kto ten brutalny czyn popełnił, co prawdopodobnie zamknie sprawę.

Źródło: lm.pl

POPULARNE NA OTOPRESS.PL: