Komunikacja miejska skontrolowana. Strach wsiadać!

Nikt nie spodziewał się tak miażdżących wyników kontroli. Wiemy oczywiście, że komunikacja miejska wymaga poprawy, ale nikt nie przypuszczał, że mamy do czynienia z takim dramatem.

Komunikacja miejska w zapaści?

Inspekcja Transportu Drogowego w trzech miastach na terenie kujawsko-pomorskiego województwa zbadała w sumie 90 pojazdów. Wszystkie były używane regularnie zarówno w komunikacji miejskiej, jak i podmiejskiej i pomiędzy miastami. Zły stan techniczny badanych autobusów zaowocował zatrzymaniem aż 34 dowodów rejestracyjnych!

Zobacz także: 500 plus na 600 plus? To będzie ogromne zaskoczenie!

Spektakularna akcja sprawdzająca pojazdy trwała 10 godzin – od 4 nad ranem. Miało to miejsce jednocześnie w Toruniu, Włocławku oraz w Bydgoszczy. Inspektorzy ITD skontrolowali autobusy, które używano na najbardziej obłożonych trasach i liniach.

komunikacja miejska
Fot. GITD

Były one własnością kilku dużych przewoźników w tym regionie. Okazało się, że komunikacja miejska korzysta z popsutych pojazdów.

Liczne wady techniczne

Kontrole ujawniły wiele nieprawidłowości. Wycieki płynów, problemy z hamulcami, wady układów kierowniczych czy zużyte opony… W przypadku kilku autobusów konieczny był całkowity zakaz dalszej eksploatacji.

Jak podali po przeprowadzonej kontroli inspektorzy Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego, zapowiedziano już kolejne tego typu kontrole pojazdów w innych miastach i regionach kraju. W końcu ostatecznie chodzi o bezpieczeństwo i życie podróżnych. Bezpieczeństwo tych, dla których komunikacja miejska jest często jedyną opcją dotarcia do pracy czy szkoły.

Źródło: gitd.gov.pl

POPULARNE NA OTOPRESS.PL: