Ryanair zapowiedział następną rewolucję. Dotknie wielu Polaków

Irlandzkie linie lotnicze to jeden z najbardziej popularnych przewoźników w Europie. Wśród osób, które najchętniej korzystają z linii Ryanair są między innymi Polacy. Głównie z tego względu, że latanie pod skrzydłami spółki z Dublina zalicza się do tego, z rodzaju niskobudżetowego. Przewoźnik kolejny raz poinformował o szykowanej rewolucji, która dotknie wielu Polaków.

Rewolucja linii Ryanair dotknie wielu Polaków.

Z usług linii lotniczych korzysta coraz więcej Polaków. Podróżowanie samolotem, które jeszcze kilkanaście lat temu dostępne było tylko dla najzamożniejszej grupy osób, stało się teraz chlebem powszednim dla wielu mieszkańców naszego kraju. Wobec tego, regularnie informujemy Was o wszelkich zmianach, czy kontrowersjach dotyczących przewoźników. Nie tak dawno temu pisaliśmy przecież o tym, że Ryanair powiększa swoją flotę o Boeingi 737 w wersji MAX. To modele samolotów, którym w ostatnim czasie przydarzyły się dwie katastrofy. Klienci byli i nadal są przerażeni.

Tym razem jednak Ryanair zaskoczył swoich pasażerów oraz potencjalnych klientów garścią dobrych informacji. Zaostrza się rywalizacja na linii Ryanair – Wizzair, która może wpłynąć pozytywnie na dostępność lotów, a także uatrakcyjnić ceny.

O co tak naprawdę chodzi w tej rywalizacji? Otóż Ryanair uruchamia dodatkowe trasy lotów. Wchodzi na terytorium, które do tej pory było głównie obłożone przez właśnie Wizzair. Portal Wirtualna Polska poinformował o tym, że irlandzki przewoźnik zamierza jeszcze bardziej uaktywnić się między innymi na lotnisku w Katowicach-Pyrzowicach. To tam, za jednego z hegemonów był uważany właśnie Wizzair, ale Ryanair zapowiedział, że zamierza zwiększyć swoją aktywność w tym porcie lotniczym nawet o 50%!

Irlandzki przewoźnik chce właśnie obsłużyć w tym roku o połowę więcej pasażerów niż przed rokiem. Brzmi imponująco. Jak tego dokona? Otwierając nowe połączenia. Zapowiada się zatem zaciekła rywalizacja o klienta, na linii Ryanair – Wizzair. Na jakie nowe połączenia z Katowic-Pyrzowic zdecydują się Irlandczycy, czy będą na tym lotnisku latały Boeingi 737 w wersji MAX? Tego na razie nie wiemy. Niemniej jednak, od razu Was poinformujemy, gdy pojawią się w tej sprawie nowe wiadomości.

źródło: inf. własna, Wirtualna Polska

POPULARNE NA OTOPRESS.PL: