Spurek udostępniła krowy w pasiakach. „Lecz się, głupia babo”

Europosłanka Sylwia Spurek udostępniła na swoim profilu na Twitterze bardzo kontrowersyjną grafikę. Według niej to zdjęcie „daje do myślenia”. Co na to pozostali użytkownicy popularnej platformy?

We wtorek Twitterem wstrząsnął post europosłanki Sylwii Spurek. Na swoim profilu udostępniła ona bowiem grafikę, która mogła wywołać niemałe oburzenie. Tak też się stało. Internauci, którzy zobaczyli wpis, złapali się za głowy. Co takiego pokazała Spurek?

Obraz, który tak ochoczo udostępniła posłanka, przedstawiał krowy w obozowych pasiakach oraz z przyczepionymi do ubrań gwiazdami Dawida. Jest to grafika autorstwa australijskiej artystki Jo Frederiks, która jest znana z walki o prawa zwierząt. Spurek swoim postem chciała zwrócić uwagę właśnie na niehumanitarne traktowanie zwierząt. Odniosła jednak rezultat przeciwny do zamierzonego.

Burza na Twitterze

Kiedy internauci ujrzeli post europosłanki, w mediach społecznościowych zawrzało.

„Jo Frederiks daje do myślenia, otwiera oczy na to, jak traktujemy zwierzęta. Ten obraz przypomniała @Fundacja_Viva i dobrze, bo czas na poważną dyskusję o traktowaniu zwierząt, o warunkach, w jakich żyją, o tym, jak je zabijamy. Czy to jest humanitarne? Czy to nadal rolnictwo?” – napisała pod zdjęciem Spurek.

Udostępniona przez nią grafika wywołała natychmiastową falę komentarzy. Nie były to jednak wpisy przychylne europosłance. „Dzień dobry, czy zastałem Pani mózg?” – zapytał jeden z internautów. „Lecz się, głupia babo – że tak napiszę najuprzejmiej i najdelikatniej jak potrafię” – wtórował mu inny. Pojawiały się również komentarze cięższego kalibru.

„PANI I MYŚLENIE TO OKSYMORON. To jest obrażanie więźniów obozów koncentracyjnych. Ci ludzie umierali z głodu… niech Pani się w końcu przymknie, bo jest Pani tępa dzida”.

„Dla nazistów Polacy czy Żydzi to było bydło, pani najwidoczniej zgadza się z nazistami”.

Wielu internautów zauważyło również, że umieszczanie tego typu grafik na dwa dni przed rocznicą wyzwolenia obozu zagłady Auschwitz-Birkenau jest co najmniej niestosowne.

„Przebieranie krowy za żydowskiego więźnia to chyba jednak przesada?” – napisał ktoś pod postem Sylwii Spurek. Europosłanka mogła więc poczuć na własnej skórze, co to znaczy i jak nieprzyjemne może być narażenie się internautom w social mediach.

Będzie pozew?

Stowarzyszenie Polskich Rodzin Ofiar Obozów Koncentracyjnych zapowiedziało złożenie pozwu przeciwko Sylwii Spurek. Swoje zdanie wyraził również środkowoeuropejski oddział Amerykańskiego Komitetu Żydowskiego (AJC).

„Grafika, która została użyta w twoim tweecie, jest obraźliwa dla ofiar Holocaustu i tych, którzy przetrwali obozy koncentracyjne oraz obozy zagłady. Jest też obraźliwa dla wrażliwych wegan. Chroń prawa zwierząt. Nie trywializuj Holocaustu. Chętnie się spotkamy i o tym porozmawiamy” – napisał AJC na Twitterze.

Do całej sprawy odniósł się także Jonny Daniels, prezes fundacji From the Depths.

„Czy uwierzycie, że posłanka do PE w 2020 r., 75 lat po Holokauście, w którym 6 mln Żydów zostało zamordowanych po tym, jak zmuszeni zostali do noszenia tej samej gwiazdy, pokazuje ją umieszczoną na krowach; to jest odrażające. Osobiście złożę skargę do Komisji Europejskiej za jej (Spurek) działania” – powiedział Daniels.

Wszystko więc możliwe, że w wyniku swoich działań posłanka Spurek trafi do sądu.

Źródło: wprost.pl, Twitter

  1. Kolega Leppera ujawnił przerażające fakty sprzed lat. Andrzej Duda w roli głównej

POPULARNE NA OTOPRESS.PL: