GIS alarmuje! Masz w domu ten produkt? Wyrzuć go, jest szkodliwy dla zdrowia

Niestety nie wszystko co pojawia się w naszych sklepach powinno się tam trafić. Czasem zdarza się, iż teoretycznie przydatne do spożycia produkty, okazują się niebezpieczne dla naszego zdrowia. W niektórych przypadkach zagrożone jest nawet nasze życie. Podmiot odpowiedzialny za nasze bezpieczeństwo, a więc GIS właśnie opublikował nowe ostrzeżenie. Dotyczy ono produktu, który można znaleźć na półkach w niemalże każdym domu.

Apel GIS – uwaga na szkodliwy towar

Komunikat dostępny na stronie GIS-u dotyczy popularnego produktu spożywczego, który można było nabyć w halach Selgros Cash & Carry. A jak wiadomo stamtąd towar trafia do sprzedaży detalicznej. Zatem warto przejrzeć swoje półki w poszukiwaniu niebezpiecznego asortymentu. O co konkretnie chodzi?

W ostrzeżeniu na stronie GIS-u jest mowa o produkcie pod nazwą  „TOPSELLER XXL kasza gryczana prażona 5 kg”, wyprodukowana przez Ceneos Sp. z o.o. Dokładnie chodzi o dwie partie tejże kaszy: nr 08.10.19B/PL z datą ważności 01.2021 oraz nr 06.11.19B/PL z datą trwałości 02.2021.

Dlaczego wstrzymano sprzedaż wspomnianych partii? Rezultaty badań laboratoryjnych ujawniły, iż został w nich przekroczony dopuszczalny poziom ochratoksyny. Zgodnie z informacjami podanymi przez GIS, nie powinno się spożywać wskazanych partii kaszy gryczanej. Dodatkowo skierowano prośbę o zwrot towaru do konsumentów, którzy zakupili ten szkodliwy produkt. Należy go oddawać w miejscu, gdzie dokonano zakupu.

"Więzień miłości" - dramat w finale 1. sezonu serialu TVP

Ostrzeżenie GIS jest skierowane zarówno do handlowców, którzy zaopatrują swoje sklepy w halach Selgros, jak i klientów, którzy dokonując codziennych zakupów, nabyli szkodliwy produkt. Warto zatem przejrzeć swoje półki i szafki. W końcu zdrowie jest najważniejsze.

Główny Inspektorat Sanitarny regularnie zamieszcza na swojej stronie internetowej komunikaty dotyczące szerokiego wachlarza asortymentu. Od produktów spożywczych, poprzez suplementy diety, po produkty gospodarstwa domowego – uwadze GIS-u nie umknie nic, co stanowiłoby potencjalne zagrożenie dla naszego zdrowia i życia. Zatem warto od czasu do czasu zajrzeć na serwis Inspektoratu i zapoznać się z najnowszymi komunikatami. Kto wie, być może taki nawyk pozwoli nam zachować zdrowie.

Źródło: GIS

POPULARNE NA OTOPRESS.PL: