Zenek Martyniuk – kto dopłacił do jego filmu? Znamy fakty!

Zenek Martyniuk doczekał się filmu opowiadającego o nim samym. Produkcja zainspirowana życiem oraz karierą sławnego króla disco polo niedługo wejdzie do kin. Znamy już oficjalny plakat oraz zwiastun filmu „Zenek”. Na jaw wyszedł również fakt, kto dopłacił do całego interesu.

„Zenek” to film oparty na biografii znanego wszystkim piosenkarza disco polo. O tej produkcji mówi się od jakiegoś czasu naprawdę wiele. Swoją premierę będzie miała ona 14 lutego, a pierwszy plakat oraz zwiastun filmu są już udostępnione. Zenek Martyniuk może więc być dumny.

Beata Tyszkiewicz czuje się gorzej. Decyzja zapadła

„To historia chłopaka z podlaskiej wsi, który realizuje swoje wielkie marzenie o tym, by śpiewać i bawić tłumy. Dzięki uporowi, ciężkiej pracy i wielu wyrzeczeniom osiągnął niebywały sukces, udowadniając wszystkim, że ‚Król disco polo jest tylko jeden!’” – można przeczytać w oficjalnym opisie filmu.

Młody Zenek Martyniuk będzie odgrywany przez Jakuba Zająca. Dorosłego piosenkarza zagra zaś Krzysztof Czeczot, a Klara Bielawka wcieli się w rolę żony wokalisty. W filmie zobaczymy także Kamila Dziubę, Magdalenę Berus, Agnieszkę Suchorę, Jana Frycza i Piotra Cyrwusa. Reżyserem dzieła jest Jan Hryniak, który zapewnia, że film nie jest pozycją stricte biograficzną.

Anna Mucha dostała nową pracę poza TVP! Odejdzie z M jak miłość?

Zenek Martyniuk ma bogate życie, jednak to nie ono całkowicie posłużyło do nakręcenia filmu. Podobno główną inspiracją przy realizacji „Zenka” był film „Wielki Liberace”. Aby dodać produkcji nieco pikanterii, postanowiono nieco rozszerzyć filmową biografię Martyniuka. Pojawią się w niej więc dodatkowe postacie oraz wątki.

Na planie zdjęciowym ekipa spędziła dwa miesiące. Prace rozpoczęto się w październiku ubiegłego roku, a realizowano je głównie w rejonach Podlasia. Film do kin trafi 14 lutego b.r., czyli w roku, w którym Zenek Martyniuk kończy 50 lat oraz w roku 30-lecia jego kariery solowej. Mecenasem filmu jest Województwo Podlaskie.

Źródło: muzyka.interia.pl

POPULARNE NA OTOPRESS.PL: