Orange wprowadza spore zmiany w usłudze SMS

SMS to dziś jedna z najpopularniejszych form komunikacji między ludźmi. Wiadomość tekstowa wyparła już kartki pocztowe, czy listy. Większość z nas woli wysyłać życzenia świąteczne, czy też pozdrowienia z wakacji za pomocą SMS-a niż tradycyjnej kartki papieru. Okazuje się jednak, iż klientów Orange czekają spore zmiany odnośnie wiadomości tekstowych.

Orange rezygnuje z jednej ze swoich usług

Wielu z nas pamięta, a pewnie i nie raz korzystało ze słynnych bramek internetowych. Dzięki nim, przy użyciu przeglądarki internetowej, można było zupełnie za darmo wysyłać SMS-y. Okazuje się jednak, że rozwiązanie to powoli przechodzi do lamusa. Sieć Orange zamierza z dniem 1 lutego bieżącego roku zupełnie zrezygnować z bramek. Warto dodać, że w zeszłym roku taką decyzję podjął Play. Inna telefonia, mianowicie Plus dopiero przymierza się do takiego kroku, jednak wydaje się, iż jest on już przesądzony. Pozostaje tylko kwestia podania przez Polkomtel konkretnej daty. Jak na razie z dniem 13 stycznia przestały funkcjonować  numery SMS Premium, związane z zasileniem konta w usłudze Bramka SMS. Ponad to, zaleca się wykorzystanie przez klientów punktów zgromadzonych na koncie.

Tomasz Kammel wyznał prawdę o swojej chorobie. Przeszedł operację

W związku z likwidacją bramek SMS, sieć Orange wydała komunikat na swojej stronie internetowej. Czytamy w nim, iż od 1 lutego usługa „SMS/MMS z Internetu” zostanie wyłączona. Jednocześnie prosi użytkowników, aby do końca stycznia zabezpieczyć np. poprzez skopiowanie, ważnych dla nas wiadomości. Poza tym, przypomina, iż: „Dodatkowo nadawca korzystający z tych serwisów ma możliwość usunięcia wiadomości ze skrzynki odbiorczej poprzez wybranie opcji /usuń wiadomość/”.

W jaki sposób Orange tłumaczy likwidację bramek SMS? Otóż argumentuje ją m.in. spadającą popularnością tej usługi, a także tym, iż coraz więcej osób posiada smartfony oraz pakiety w ramach których może bez żadnego limitu wysyłać wiadomości tekstowe.

A co z T-Mobile, czyli z innym gigantem branży telefonicznej? Okazuje się, że będzie on jedynym dużym operatorem, który nadal będzie miał swoją bramkę SMS. Pojawia sie zatem pytanie: czy coś co nie opłaca się Orange, Play i Plus, przynosi dochód T-Mobile? Ja sądzicie? Czekamy na Wasze opinie.

Źródło: Orange, wirtualnemedia.pl

POPULARNE NA OTOPRESS.PL: