Robert Biedroń bez cenzury. Mocne słowa do tysięcy emerytów

Robert Biedroń był już posłem na Sejm RP, Prezydentem Słupska, a obecnie sprawuje mandat Europosła. Kilkanaście dni temu Lewica ogłosiła, że to właśnie Biedroń będzie ich kandydatem na urząd Prezydenta RP. Czy Europoseł ma szansę odnieść sukces? Wybory prezydenckie już na wiosnę, a na Lewicy widać spore poruszenie. Padły też mocne słowa w kierunku emerytów.

Robert Biedroń zwrócił się do emerytów

Kilkanaście dni temu, Włodzimierz Czarzasty na specjalnie zorganizowanej konferencji prasowej ogłosił, że Biedroń będzie kandydatem Lewicy na urząd Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Biedroń od zawsze był aktywny w mediach społecznościowych, ale w ostatnich dniach da się zauważyć jego wytężoną pracę. Europoseł podróżuje też po całej Polsce i rozmawia z wyborcami.

Wracając jednak do social mediów, to na nich Robert Biedroń zamieścił wpis, w którym zwrócił się wprost do emerytów. Biedroń pozuje na zdjęciu z „kwitkiem” od emerytury, który dostał na spotkaniu w Płocku od Pani Marii.

Europoseł i kandydat na wybory prezydenckie bez cenzury napisał, że taka wysokość emerytury (228 złotych) to SKANDAL. Zasugerował również, że skandalem jest to, że rząd, a także część opozycji odrzucili ostatnio projekt Lewicy – który wnioskował o podwyższenie minimalnej emerytury do kwoty 1600 złotych. Robert Biedroń złożył mocną deklarację do setek tysięcy emerytów w Polsce. Powiedział, że będzie walczył o wyższe emerytury, bo to, po prostu musi się zmienić. Czy uwierzą mu emeryci?

Czy Waszym zdaniem Robert Biedroń ma szansę na wygraną? Wybory prezydenckie na wiosnę, a kandydatów nie brakuje (Biedroń, Duda, Hołownia, Kosiniak-Kamysz, Bosak). W tej chwili, wszystkie sondaże dają wyraźnie zwycięstwo Andrzejowi Dudzie. Druga kadencja obecnego Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej wydaje się najbardziej realna. Choć emeryci mogą być zachęceni odważną deklaracją Biedronia i zmienić oblicze tych wyborów.

źródło: Twitter

POPULARNE NA OTOPRESS.PL: