Strona główna OTOPRESS Biznes Pasażerowie wściekli. Tanie linie lotnicze Ryanair i Wizzair podnoszą ceny!

Pasażerowie wściekli. Tanie linie lotnicze Ryanair i Wizzair podnoszą ceny!

Ryanair i Wizzair to zdecydowanie najbardziej popularne tanie linie lotnicze wśród klientów z Polski. Czy nadal tak będzie? Pojawiły się niepokojące informacje o tym, że przewoźnicy podnoszą ceny. Sprawdzamy ile w tym prawdy.

Ryanair i Wizzair podnoszą ceny

Bez zbędnego owijania w bawełnę – tak. Tanie linie lotnicze zdecydowały się o podniesieniu cen. To kolejne zmiany, które w 2020 roku zostają przeprowadzone przez popularnych przewoźników. Już wcześniej, na naszym portalu informowaliśmy, na jakie zmiany muszą być przygotowani klienci Wizzair.

- REKLAMA -

Olbrzymia panika. Wirus w paczce z Aliexpress? Mamy najświeższe informacje

Tanie linie lotnicze zmieniają, a właściwie podnoszą ceny za bagaże. W przypadku Ryanair przewoźnik wprowadza wyższe opłaty za duży bagaż podręczny, a także priorytetowy boarding. Ceny wzrosną też w liniach lotniczych Wizzair. Tutaj musimy przygotować większe pieniądze na mały bagaż. Opłata za niego będzie zależała już nie tylko od wagi, ale także od daty naszego wylotu.

Jaka będzie opłata za bagaż w Ryanair?

- REKLAMA -

Co ciekawe, od teraz w Ryanair wysokość opłaty za duży bagaż, a także priorytetowy boarding będzie zależała od wypełnienia samolotu. Wszystko zależeć będzie od tego, czy ktoś wykupił taką „usługę” przed nami. Według informacji portalu Lowcostavia tanie linie lotnicze wprowadzą następujące ceny za priorytetowy boarding, który zezwala na wniesienie na pokład dużego bagażu:

  • 6 euro – dla pierwszych 30 osób wykupujących usługę na dany lot
  • 8 euro – dla następnych 30 osób
  • 10 euro – dla ostatnich 30 osób

Podwyżki cen w Ryanair dotyczą także dużych bagaży podręcznych – ważących do 10 kilogramów. W tym przypadku „usługa” będzie kosztować od 10 do 12 euro (więcej o 2 euro, niż wcześniej).

Ile zapłacimy za bagaż w Wizzair?

Wizzair z kolei zdecydował się na podniesienie ceny małego bagażu, o wymiarach 55x40x23 cm, o maksymalnej wadze 10 kilogramów.

Do tej pory, za taki bagaż musieliśmy zapłacić od 7 do 12 euro. Aktualnie tanie linie lotnicze wprowadziły opłaty od 9 do 12 euro. Co ciekawe, duży wpływ na ostateczną cenę małego bagażu ma data wylotu.

PILNE. Pierwsze podejrzenie zakażeniem koronawirusem w Polsce!

Podobnie, jak Ryanair, tak i Wizzair zdecydował się również uzależnić ceny od tego, jak szybko zdecydujemy się na zakup „usług”. Najkorzystniej będzie zatem, jak najszybciej zagubił bilet + bagaż.

Portal Fly4free poinformował także, że w Wizzair wzrosły ceny bagażu do 20 kilogramów. Tanie linie lotnicze mają pobierać w sezonie niskim za taki bagaż od 15 do 44 euro, a w wysokim sezonie od 20 do 50 euro.

źródło: Bankier.pl 

Piotr Paterczyk
Piotr Paterczykhttp://www.otopress.pl
Różne tematy, od show-biznesu, przez politykę, a na sporcie kończąc. Lubię docierać tam, gdzie inni nie mają odwagi zaglądać.

POPULARNE WIADOMOŚCI: