Irak. PILNE! Rakiety trafiły w ambasadę USA w Bagdadzie!

Ambasada USA w Bagdadzie została zaatakowana. Według doniesień AFP, spadły na nią aż trzy rakiety. To już potwierdzone informacje. Konflikt na bliskim wschodzie oraz Irak są teraz tematem numer jeden we wszystkich mediach.

Amerykańska ambasada w Bagdadzie została zaatakowana w niedzielę wieczorem. W jej pobliżu spadło aż pięć rakiet, z czego trzy trafiły bezpośrednio w nią. O tym tragicznym wydarzeniu poinformowała AFP. Z opowiadań reporterów wiadomo, że najpierw usłyszeli donośny huk, który dochodził z zachodniego brzegu Tygrysu. W tamtym miejscu znajduje się właśnie ambasada USA.

POPULARNE  Kobe Bryant nie żyje. Mamy ZDJĘCIA z miejsca katastrofy helikoptera

Irak wciąż niebezpieczny

Oficjalny komunikat dotyczący tego zdarzenia brzmiał:

„Według źródła bezpieczeństwa, trzy z wystrzelonych rakiet trafiły bezpośrednio w ambasadę USA w Bagdadzie”. Jak widać, Irak i jego stolica jest więc cały czas miejscem, w którym narasta konflikt. Podczas ataku rakietowego na szczęście nikt nie ucierpiał. Pociski wyrządziły jednak bardzo duże zniszczenia.

POPULARNE  Jarosław Jakimowicz zmieszał Tuska z błotem. Szokujące słowa Aktora

Z wcześniejszych informacji wynikało, że pięć rakiet uderzyło w rejon, w którym znajduje się ambasada. Siły bezpieczeństwa Iraku również potwierdziły tą wiadomość. Według nich, to właśnie pięć pocisków trafiło w zieloną strefę o wysokim poziomie bezpieczeństwa. Irak i znajdująca się tam amerykańska placówka dyplomatyczna, już wiele razy były celem tego typu ataków. Nie miało jednak nigdy miejsca bezpośrednie uderzenie rakiet w ambasadę.

Na chwilę obecną nie wiadomo, kto wystrzelił pociski.

Źródło: : TVP Info, wiadomosci.wp.pl

POPULARNE NA OTOPRESS.PL: