Zaskakujący ruch Allegro. Co na to użytkownicy?

Allegro zaskakujący ruch

Allegro to jedna z najpopularniejszych platform sprzedażowych w naszym kraju. Dość powiedzieć, że gromadzi około 18 milionów użytkowników. Bezsprzecznie serwisowi nie wystarcza już tylko pośredniczenie w procesie zakupu – sprzedaży. Świadczy o tym chociażby najnowsze posunięcie firmy. Z pewnością ruch ten może zdenerwować Facebooka, czy Twittera. Dlaczego? O co chodzi?

Allegro – nie tylko zakupy

Jak już wspominaliśmy, platforma kojarzy się ludziom przede wszystkim ze sprzedażą i kupnem. Trzeba jednak odnotować, iż osoby nią zarządzające systematycznie dodają nowe funkcjonalności stronie. W rezultacie mamy lokalną wersję platformy, czy szereg przydatnych artykułów do poczytania, a w ostatnim czasie uruchomiono serwis społecznościowy. Ów serwis nazywa się Allegro Gadane i jest połączeniem forum internetowego z blogiem.

Z pewnością warto poznać szczegóły funkcjonowania tego serwisu. Jeśli chcemy zostać użytkownikami Allegro Gadane musimy posiadać konto na głównej platformie. Wówczas będziemy mogli dodawać wpisy, komentarze, śledzić i oceniać prowadzone dyskusje. Poza tym, na nasz adres mailowy otrzymamy powiadomienia o wpisach. Natomiast osoby, które nie posiadają konta, będą mogły jedynie czytać posty. Reasumując, warto pomyśleć o tym, aby takie konto sobie założyć.

Ciekawym rozwiązaniem na platformie Allegro Gadane wydaje się możliwość przeczytania wpisów w formie bloga, prowadzonego przez tzw. Menedżera Społeczności. Tematyka postów będzie związana ze społecznością serwisu lub ogólnie z serwisem sprzedażowym. Zatem może się tam znaleźć wiele przydatnych informacji.

Więzień miłości - Ömer zdradzi Zehrę? To koniec?

Z pewnością firma liczy na powodzenie swojego nowego pomysłu. Czemu ma służyć nowy serwis? Zdaniem zarządzających ma pomagać osobom, które mają problem z zakupami lub sprzedażą na platformie. Z kolei doświadczeni użytkownicy mogą podzielić się swoją wiedzą z tymi mniej doświadczonymi osobami. Poza tym, jeśli chcemy tylko porozmawiać z innymi członkami społeczności, to Allegro Gadane jest miejscem idealnym.

Podsumowując, należy stwierdzić, że nowy projekt Allegro wydaje całkiem ciekawą inicjatywą. A jakie są wasze odczucia? Sądzicie, że jego uruchomienie to dobry pomysł? Będziecie korzystać z nowego serwisu? Czekamy na wasze opinie.

Źródło: businessinsider.com.pl