Allegro sprzedaje zakazane produkty. OSTRZEGAMY kupujących

Allegro

Serwis aukcyjny Allegro to jedna z częściej wybieranych przez sprzedawców oraz kupujących tego typu platforma. Ostatnio firma zaliczyła jednak niezłą wpadkę – sprzedawała zabronione prawem produkty. Co więcej, swoich bezprawnych działań nie nadal nie przerwała!

Allegro, nie dość, że pozwoliło, aby sprzedawcy wystawiali na aukcje na platformie zakazane rzeczy, to na dodatek, gdy dowiedziało się, że taki proceder ma miejsce, zwaliło całą winę na sprzedających. O jakie produkty chodzi w tym przypadku?

1 lipca 2018 roku w Polsce w życie weszły przepisy zabraniające sprzedawania „kopciuchów”, czyli kotłów o klasie niższej niż 5. Oficjalnie już nigdzie nie powinny być one dostępne. Niestety, nielegalne kotły wciąż można kupować i to na najbardziej popularnej platformie aukcyjnej jaką jest Allegro Group.

Walka ze smogiem trwa w najlepsze, jednak platforma najwyraźniej nic sobie z tego nie robi. Pozwala wypuszczać do sprzedaży zatruwające atmosferę piece niskiej klasy. Na aukcjach Allegro nawet w tej chwili można znaleźć wiele „kopciuchów”, które bez problemu można nabyć.

Co na to Allegro?

Firma, poinformowana o tym, że na jej platformie umieszczane są aukcje oferujące zakazane kotły węglowe, odpowiedziała w bardzo wymijający sposób.

Masz konto w serwisie Facebook? Lepiej o tym wiedzieć...

„Przepisy oczywiście obowiązują. My jedynie nakładamy na sprzedawców obowiązki, które należy spełnić, aby w ogóle oferować taki asortyment (czyli przedstawienie certyfikatu). W tej chwili nie ma takiego wymogu, co nie znaczy, że można sprzedawać towar niedopuszczony do obrotu” – możemy przeczytać pod jednym z postów na Twitterze.

Nie dość, że Allegro prowadzi sprzedaż nielegalnych przedmiotów, w dodatku ma sobie za nic dobro klientów. Użytkownicy tego serwisu aukcyjnego, dokonując zakupu takiego pieca, są bowiem narażeni na podwójną stratę. Nie dość, że wydadzą na takiego „kopciucha” sporą sumę pieniędzy, to za chwilę mogą być zmuszeni do jego wymiany.

Kiedy jednak o całej sprawie dowiedział się Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, Allegro postanowiło zmienić swoją postawę. W oficjalnym komunikacie platforma poinformowała, że od dnia 4 lutego będzie dopuszczała na aukcje jedynie te piece na paliwa stałe, które posiadają certyfikat dopuszczający je do obrotu.

Źródło: spidersweb.pl, allegro.pl