m

mBank nie wytrzymał! Zrobił to jako pierwszy bank w Polsce. Klienci mogą poczuć się bezpieczni?

mBank nie wytrzymał! Zrobił to jako pierwszy bank w Polsce. Klienci mogą poczuć się bezpieczni?
mBank w ostatnim czasie pojawia się bardzo często w przeróżnych mediach. Głównie za sprawą planowanej sprzedaży akcji banku, a także dzięki nowościom, które zaprezentował w bankowości internetowej i mobilnej. My jednak chcieliśmy skierować pochwały w kierunku mBanku za zupełnie coś innego.

mBank nie wytrzymał i ruszył z kampanią

W Internecie coraz częściej słyszy się o niebezpieczeństwach, czyhających na klientów banków. Oszuści są pozbawieni sumienia i dosłownie, zacierają ręce na nasze pieniądze. Wiele banków wydawało już w przeszłości, a także w ostatnim czasie komunikaty dotyczące fałszywych telefonów, wiadomości sms, czy e-mail. mBank postanowił pójść o krok dalej.

Bank ten wystartował z, naszym zdaniem, świetną kampanią społeczną o nazwie „Ludzie są niesamowici”. Dlatego na specjalnie przygotowanej witrynie internetowej mBank ostrzega o niebezpieczeństwach czyhających na nas w sieci. 

mBank informuje, jak chronić się przed oszustami. Z pewnością innowacyjny jest sposób komunikacji z klientem, na który postawił jeden z popularniejszych banków w Polsce. Na stronie kampanii „Ludzie są niesamowici” możemy przeczytać wskazówki dotyczące bezpieczeństwa w sieci, a także obejrzeć krótkie filmy wideo, objaśniające cały problem.

Z pewnością cieszy również, że mBank odnośnik do kampanii umieścił w bardzo widocznym miejscu. Konkretnie rzecz ujmując, tuż pod panelem logowania do serwisu transakcyjnego.

Ludzie są niesamowici

Co znajdziemy na stronach kampanii „Ludzie są niesamowici”? mBank podzielił witrynę na kilka tematycznych zakładek. I tak oto z łatwością znajdziemy wskazówki:

  • Uważaj na fałszywe wiadomości
  • Nie klikaj w podejrzane linki
  • Sprawdzaj dokładnie komu płacisz fakturę
  • Kupuj w sieci ostrożnie
  • Strzeż się złodziei danych

W każdej z tematycznych podstron znajdziemy szczegóły na temat niebezpieczeństw czyhających w sieci. Bank w ten sposób pokazuje, jak wiele zagrożeń czyha na z reguły niczego nieświadomych użytkowników Internetu.

źródło: inf. własna / mBank

Popularne tematy z portalu OTOPRESS.PL:

Popularne na otopress.plKONIECZNIE ZOBACZ